Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerKızdırıcı ve Isıtıcı

Termik Santrali İçin Eşanjör Olarak Çelik Kazan Parçaları Birincil / İkincil Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma

Termik Santrali İçin Eşanjör Olarak Çelik Kazan Parçaları Birincil / İkincil Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma

  • Steel Boiler Parts Primary/Secondary Superheater and Reheater as Heat Exchanger for Thermal Power Station
  • Steel Boiler Parts Primary/Secondary Superheater and Reheater as Heat Exchanger for Thermal Power Station
  • Steel Boiler Parts Primary/Secondary Superheater and Reheater as Heat Exchanger for Thermal Power Station
  • Steel Boiler Parts Primary/Secondary Superheater and Reheater as Heat Exchanger for Thermal Power Station
 • Steel Boiler Parts Primary/Secondary Superheater and Reheater as Heat Exchanger for Thermal Power Station

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ISO9001,ASME,Grade A,SGS,EN
  Model numarası: Kızgın ve Isıtıcı

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1set
  Fiyat: Negotiable
  Ambalaj bilgileri: Denize dayanıklı ambalaj
  Teslim süresi: 30 GÜN
  Ödeme koşulları: L / C, T / T, Western Union, D / P, MoneyGram
  Yetenek temini: 500 ton/ay
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Koşul: Yeni Yapısı: Elektrik Elemanları
  Yakıt: Kömür / Gaz / Petrol Yakıtlı, Su Sıcaklığı Türü: Doğal Dolaşım / Bir Kere
  Basınç: Düşük / Yüksek Basınç Uygulama Alanları: Endüstri / Elektrik Santrali
  Belirtimi: özelleştirilmiş Üretim Seviyesi: A
  Ambalaj: Demir çerçeve paketi Çıkış:: Sıcak Su / Buhar

  Termik Santrali İçin Isı Eşanjörü Olarak Çelik Kazan Parçaları Birincil / İkincil Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma

  Ürün Açıklaması


  Santral kazanı için, aşırı ısıtılmış buhar parametresini iyileştirerek, termik santralin ısıl ekonomisini arttırmanın çok önemli bir yoludur. Kızgın buhar parametrelerinin artışı, metal malzemelerle sınırlıdır. Süper ısıtıcıların tasarımı, ısıtma yüzeyi borularının dış duvarının sıcaklığının, çeliğin oksidasyon direncinin izin verilen sıcaklığından düşük olmasını ve bu arada mekanik mukavemetini sağlamalıdır. Ülkemizde kazanlarda kullanılan metal malzemelerin gelişmesiyle birlikte ülkemizdeki santral kazanları zaten yüksek basınç, yüksek sıcaklık (9.8MPa, 540 derece) ve süper yüksek basınç parametreleri (13.7 MPa, 540 ve 555 derece) uygulamaktadır ve alt kritik basınç geliştirmiştir. parametreler (16.7MPa, 540 ve 555 derece). Artık çok sayıda kazan süper kritik basınç parametreleri (24.5MPa, 540-570 derece) uygulamaktadır ve çok az birim bile daha yüksek basınç ve sıcaklık parametreleri uygulamaktadır.

  Buhar basıncının artmasıyla birlikte, buhar türbini kuyruğunun buhar nemini düşürmek ve güç istasyonunun ısıl ekonomisini daha da iyileştirmek için, orta yeniden ısıtma sistemi yüksek parametreli güç istasyonunda yaygın olarak kullanılır, örneğin yüksek basıncın egzozunu gönderir buhar türbinindeki silindir tekrar kazanın yüksek sıcaklığa getirilmesi için tekrar ısıtılır ve daha sonra tekrar genişleyen ve çalışan buhar türbininin orta basınçlı ve düşük basınçlı silindirine geri gönderilir. Yeniden ısıtma için elemente yeniden ısıtma denir.

  Genel olarak, yüksek basınçlı kızdırıcıda ısıtılan buharın aşırı ısıtılmış buhar olarak adlandırıldığı, yeniden ısıtıcı ile ısıtılan buharın tekrar ısıtılmış buhar olarak adlandırıldığı belirtilir. Tekrar ısıtılmış buhar parametresi, termal dolaşım ekonomisi ile ilgilidir. Genel olarak, yeniden ısıtılmış buharın basıncı, aşırı ısıtılmış buharın yaklaşık beşte biridir ve birincinin sıcaklığı, ikincisinin sıcaklığıyla hemen hemen aynıdır. Örneğin, ülkemizde 125MW, 400t / h kazanlara sahip kızartılmış buhar için aşırı ısınma parametresi 133.7Mpa ve 555 derece; Tekrar ısıtılmış buharın giriş ve çıkış basıncı 2.5 / 2.35MPa, sıcaklıkları 555 derecedir. 200MW, 670t / h'li kazanlarda, aşırı ısıtılmış buhar parametresi 13.7MPa, 540 derecedir; giriş ve çıkış basınçları 2.7 / 2.5Mpa'dır ve sıcaklık da 540 derecedir. 300MW, 600MW'lı düşük kritik basınç kontrolü sirkülasyon kazanları için aşırı ısıtılmış buhar parametresi 18.27Mpa, 540 derece; giriş ve çıkış basınçları 3.83 / 3.63MPa'dır, sıcaklık da 540 derecedir. Buharlı yeniden ısıtma sisteminin uygulanması, elektrik santrallerinin termal ekonomisini% 4-5 oranında artırabilir. Ülkemizde 125 MW'lık kapasiteye sahip üniteler bir defa orta ısıtma sistemi uygularken, denizaşırı ülkelerde, yüksek parametreli bazı birimler için iki kez orta ısıtma sistemi uygulanmaktadır.

  Modern kazanlarda, süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısı absorpsiyon tüketimi, çalışan akışkan için toplam ısı absorpsiyonunun yarısından fazladır, bu nedenle süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısıtma yüzeyleri, kazanların toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir orana sahiptir ve yerleştirilmeleri gerekir. duman sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerde, çalışma koşulları tüm ısıtma yüzeyleri arasında en kötüsüdür. Isıtma yüzeylerinin duvar sıcaklığı maksimum değere yakındır. izin verilen çelik sıcaklığı, bu nedenle süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların makul şekilde düzenlenmesi ve tasarımı, kazanın ekonomisi ve güvenilirliği için çok önemlidir. Tasarımlarına gelince, kızdırıcı ve tekrar ısıtıcının güvenlik ve güvenilirliğinin güvencesine dayanarak, özellikle alaşımlı çelik kullanımından tasarruf etmek için en iyi şekilde metal tüketimini korumak gerekir.

  Tasarım yapısı


  1. doymuş buhar, 900 derece C'ye kadar sıcaklık ısıtma

  2. yüksek verim,>% 90.

  3. yüksek hızlı ısıtma.

  4. paslanmaz çelik ile tasarım.

  5. uzun tasarım ömrü, 15 yıl.

  Teknik parametreler


  Malzeme karbon çeliği, alaşımlı çelik veya dayanıklı ısı çeliği
  Tüp OD 10-114mm
  Tüp WT 0.8mm - 15mm
  yapı dikey veya yatay

  Fonksiyonlar


  Aşırı ısıtıcının işlevleri aşağıdaki gibidir:

  1. Aşırı ısıtılmış buharlı ısıtmayı daha da yapmak için kuru doymuş buhar kazanı. Soda bir arada bulunduğunda, soda karışımı ısıtır, ısı ilave edilir, sadece soda suyunun karışım içerisindeki buharda buharlaşmasını sağlamak için kullanılabilir ve aşırı ısıtılmış buharın buhar sıcaklığını yapamaz. Aşırı ısıtılmış buharın elde edilmesi için yaygın olarak kullanılan yöntem, soda karışımından ayrılan buhardır, daha fazla ısıtılması için, bu görevi gerçekleştirmek için bileşenler süper ısıtıcı olur.

  2. baca gazı sıcaklığını düşürür, baca gazı içindeki ısıyı geri kazanır, kazan verimliliğini arttırır.

  Yeniden ısıtıcı, işe yarayan ve belirli bir sıcaklığa ulaşan düşük basınçlı buharı yeniden ısıtan bir tür buhar kızdırıcıdır. Yeniden ısıtıcının rolü, enerji santrali dolaşımının ısıl verimliliğini arttırır ve izin verilen aralıkta kontrol edilen buhar türbininin son aşama bıçağının buhar sıcaklığını sağlar.

  1, tekrar ısıtıcının rolü, tekrar ısıtma için kazana geri dönerek buhar türbini yüksek basınçlı silindir buharında bir miktar çalışma yapmaktır. Daha sonra çalışmaya devam etmek için türbinin orta ve düşük basınçlı silindirlerine geri gönderilir.

  2. Yeniden ısıtma tesisatı parametrelerinin karşılanması: ünitenin çevrim verimliliğini artırmak için, yalnızca buhar basıncını arttırın ve sıcaklığı arttırmayın, buhar türbini egzoz nemi çok yüksek olacak ve buhar türbinin güvenliğini etkileyecektir. Buhar sıcaklığının daha da artması, yüksek sıcaklık özellikleri ve çeliğin maliyeti ile sınırlıdır. % -6, ikincil tekrar ısıtma yaklaşık% 2 artabilir), ek olarak, egzoz nemi önemli ölçüde azaltılabilir.

  Teknik veri


  1000kw ile 2kw güç, 900 dereceye kadar sıcaklık

  Bize buhar kapasitesi, basınç, istenen sıcaklık vb. Gibi gerekli teknik verileri gönderin.

  Şirket Bilgisi


  HD Kazan 1985 yılında kurulan Zhangjiagang Hua Dong Kazan Co, Ltd (HD Kazan gibi), ticari kazan, endüstriyel kazan, HRSG kazan ve şelale panelleri, ekonomizörler gibi her türlü kazan parçaları üreten profesyonel bir sanayi üreticisidir , hava ısıtıcıları, kızdırıcılar, başlıklar, spiral kanatlı borular, H-kanatlı borular, ısı boruları vb. HD Kazan, Dong Jia Endüstri Parkı, Zhang Jia Gang şehrinin doğu banliyösünde yer almaktadır. Tesisin konumu, ulaşımın kolay ve hızlı bir şekilde her yöne uzanmasıyla, Şangay Limanı'na 150km ekspres yol veya 150km Devlet Yolu ile Suzhou veya Wuxi'ye yakındır.

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler