Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerBoiler Economizer

Kömürlü Yakıtlı Enerji Santrali Kazanı Ekonomizörü - Yakıtlı CFB Kazanı

Kömürlü Yakıtlı Enerji Santrali Kazanı Ekonomizörü - Yakıtlı CFB Kazanı

  • Power Station Boiler Economizer For Pulverized Coal - Fired CFB Boiler
  • Power Station Boiler Economizer For Pulverized Coal - Fired CFB Boiler
  • Power Station Boiler Economizer For Pulverized Coal - Fired CFB Boiler
  • Power Station Boiler Economizer For Pulverized Coal - Fired CFB Boiler
 • Power Station Boiler Economizer For Pulverized Coal - Fired CFB Boiler

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Jiangsu, Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ASME, EN, SGS, ISO9001
  Model numarası: kazan ekonomizer

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Denize dayanıklı ambalaj
  Teslim süresi: 30 GÜN
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Malzeme: Karbon çeliği veya paslanmaz çelik, Kazan çeliği, Çelik boru Yakıtlar: Toz kömür
  Yüzey işleme: Boyalı Yapısı: Yatay ve dikey
  Renk: Müşteri ihtiyacına Kullanım: Elektrik santrali

  Kömür Yakıtlı CFB Kazanı İçin Kazanlar İçin Yedek Parçalar


  özet

  Kızgın su içindeki buharda ısıtılmış kazandaki besleme suyundan üç aşama vardır: besleme suyu ön ısıtma, buharlaşma ve aşırı ısıtma. Üç aşama, üç farklı ısıtma yüzeyinde tamamlanır. Kazan buharı ve su devresi bağlantı borularının yanı sıra üç farklı ısıtma yüzeyinden oluşur. Kazan ekonomizörleri bunlardan biridir ve besleme suyunun ön ısıtılması için doğru ekipmandır. Bu nedenle, kazan buharı ve su devresindeki kazan çalışma sıvısı için en düşük sıcaklığa sahip ısıtma yüzeyidir. Bu ekipmandan geçen çalışma sıvısı monofazik sudur (kaynamayan ekonomizer).


  Türleri
  Malzemelere göre ekonomizörler çelik boru ekonomizörlerine ve demir ekonomizörlere ayrılabilir. Şu anda, çoğu büyük ve orta hacimli kazanlar, çelik borulu ekonomizörlerini yaygın olarak kullanıyor, çünkü yüksek mukavemetli ve güvenilir çalışma kabiliyetine sahipler ve darbelere dayanabiliyorlar, bu arada iyi bir ısı transferi, küçük yapı ve düşük maliyet performansına sahipler. Zayıf noktalardan biri kötü korozyon direncidir, ancak şimdi modern kazan besleme suyu kesinlikle arıtılıyor, bu yüzden sorun neredeyse çözüldü.
  Çalışma akışkanının ısıtma uzatmasına göre, ekonomizörler kaynama ve kaynama tiplerine ayrılabilir.
  1. Kaynatma ekonomizörleri: çıkış suyu sıcaklığı yalnızca soyunma sıcaklığına ulaşmaz, aynı zamanda buharlaşan bir miktar su da yapabilir, oran toplam besleme suyunun yaklaşık% 10-15'idir, fazla akış direnci olması durumunda% 20'den fazla değildir. çalışan sıvıya.
  2. Kaynamayan ekonomizörler: çıkış sıcaklığı verilen basınç altındaki kaynama noktasından 20-25 derece daha düşüktür.
  Orta basınçlı kazanların çoğu kaynatma tipi ekonomizör kullanır. Bunun nedeni, orta basınçlı kazanlarda suyun buharlaşma gizli ısısının yüksek olması ve ısıtılmış suyun ısısının daha küçük olmasıdır. Bu nedenle, kazan ekonomizerinde buharlaştırılacak bir miktar su gönderilmesi gereklidir; bu sayede, cenazelerde dengesiz yanmayı önlemek ve çok düşük çıkış baca gazı sıcaklığının neden olduğu süper ısıtıcılar olarak ısıtma yüzeylerinde artan metal tüketimini önlemek için gereklidir. Ek olarak, ekonomizörlerin rolünü oynamaya yardımcı olabilir.

  Süper yüksek basınçlı kazanlar çoğunlukla kaynatmasız tip ekonomizörler kullanır. Bunun nedeni, basınç yükseldiğinde, buharlaşmanın gizli ısısının azalması, ısıtılmış suyun ısısının daha fazla artması nedeniyle, su duvar panellerinde ısıtılması için biraz su gönderilmesinin gerekli olmasıdır. fırın çıkışlarının ve fırın içindeki ısınma yüzeylerinin fırınlarda ve çıkış baca gazında çok yüksek sıcaklıklara neden olması. Bu yüzden genellikle çok yüksek basınçlı kazanlar kaynatmasız tip ekonomizerler kullanır.
  Hangi tür ekonomizörlerin kazan parametreleri olduğunu dikkate almak için ana faktör. Kazan parametreleri farklılık gösterdiğinde, üç aşamada ihtiyaç duyulan ısı emiliminin, çalışma akışkanını ısıtmak için oranı fark yaratır. Bu nedenle, üç ısıtma yüzeyinin karşılık gelen düzenlemelerinin de değişmesi gerekir. Yüksek parametrelere sahip büyük ünitelerde buharlaşma ısı emilimi daha düşüktür, suyun ısıtılarak ısı emilimi, aşırı ısınmadan buharın ısı emilimi, yeniden ısıtma ile ısı emilimi oldukça büyüktür. Bu nedenle, kaynamayan tip ekonomizörler, süper yüksek basınçlı kazanlar için ana tiptir.

  Fonksiyonlar
  1. yakıt tasarrufu: ekonomizörler kazanların arka kısmına yerleştirilir. Bu şekilde duman ve gaz sıcaklıklarını azaltabilir, böylece yakıt tasarrufu sağlanır.
  2. Buhar varillerinin çalışma koşullarını sağlayın: Ekonomizerler nedeniyle, buhar variline girerken besleme suyu sıcaklığı artar. Besleme suyu ve buhar tambur duvarı arasındaki sıcaklık farkını ve aynı zamanda buhar tamburunun ısıl gerilmesini azaltır, böylece buhar tamburlarının çalışma koşullarını iyileştirir ve servis ömrünü uzatır.
  3. kazan üretim maliyetini düşürün: besleme suyu için kazan ekonomizörlerinde ısıtılır. Düşük fiyatlı yedek parçaların yüksek fiyatlı su duvar panellerinin yerini almak için kazan ekonomizörleri olarak kullanılması kazan üretim maliyetini düşürür.  Özellikler

  Açıklama Kazan ekonomizer
  Malzeme Alaşımlı çelik, Karbon çeliği, SA210C, SA213T22, vs.
  Malzeme standardı ASTM, EN veya ISO vb.
  boyut Özelleştirme
  Ağırlık

  Min: 10 ton
  Maks.: 1000 ton

  Eritme İşlemi: EF + LF + VD
  süreç Malzeme → Külçe → Sıcak / Soğuk Haddeleme → Isıl İşlem (Normalleştirme + temperleme) → Muayene → kaba işleme → UT → 2. Isıl işlem → son işlem → Muayene
  UT standardı ASTM A388 veya EN10228, vb


  Kalite kontrol

  1. Uygulamalı malzeme bilgisi ile darbe testi ve Mukavemet hesaplama raporu.
  2. Çelik levha, tüp ve elektrotun% 100 NDT (tahribatsız muayene) raporu
  3. X-ışını, γ-ışını ve sıvı nüfuz etme testi inceleme raporu (kaynak dikişi): tüm kazanın kalitesini sağlamak için
  4. Hidrolik test raporu: standart çalışma basıncı ve güvenliği sağlamak

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler