Ana sayfa ÜrünlerBoiler Steam Drum

Karbon Çelik Santrali CFB Kazan Buhar Davul / Yüksek Basınç Yüksek Sıcaklık Davul

Karbon Çelik Santrali CFB Kazan Buhar Davul / Yüksek Basınç Yüksek Sıcaklık Davul

  • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum
  • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum
  • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum
 • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ISO9001 , SGS , TUV , ASME , EN
  Model numarası: Buhar Davul

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Fiyat: Negotiable
  Ambalaj bilgileri: Denize dayanıklı ambalaj
  Teslim süresi: 50 ~ 100 Gün
  Ödeme koşulları: L/C, T/T
  Yetenek temini: Ayda 400 ton
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Malzeme: SA516 Gr70 Adı: Buhar Kazanı
  Tasarım Basıncı: 10.8MPa Hidrolik Testq: 16.2MPa
  Standart: ASME Bağlantı noktası: Shanghai

  Karbon Çelik Santrali CFB Kazan Buharlı Davul / Yüksek Basınçlı Yüksek Sıcaklık Davul

  Giriş

  Buhar kazanı, su borulu bir kazanın standart bir özelliğidir. Su tüplerinin üst ucunda bir su / buhar rezervuarıdır. Varil su tüplerinde oluşan buharı depolar ve buhar / su karışımı için bir faz-ayırıcı görevi görür. Sıcak ve soğuk su arasındaki yoğunluk farkı, "sıcak" su / ve doymuş buharın buhar kazanına birikmesine yardımcı olur.

  Buhar tamburu, su ve buhar arasındaki birincil arayüzdür. Kömürle çalışan bir tesiste, kazan besleme suyu ekonomizörden ve buharın besleme suyundan ayrıldığı ve kızdırıcıya çekildiği tamburun içinden geçer. buhar kalitesi. Enstrümantasyon yüksek sıcaklıklara ve basınçlara dayanmalıdır.

  Çalışma Prosedürleri

  Davulun çalışma koşulları karmaşıktır ve kazaların sonuçları ciddidir. Tamburlarda kullanılan malzemenin kimyasal bileşimini, mekanik özelliklerini ve kaynak ve işleme kalitesini sıkı bir şekilde kontrol etmek ve bir dizi sıkı testi geçmek gerekir. Silindir, bir silindir gövdesi ve bir kafadan oluşur.

  1. Silindir: tamburun silindir kısmını ifade eder. İç çapı ve uzunluğu sirkülasyon modu, kazan kapasitesi, buhar parametreleri ve iç ekipmanın yapısı ile ilgilidir. Buhar kazanı genellikle çok rulolu makara makinesinde yuvarlanır. Kritik altı basınçlı kazanın tambur duvarı, dev pres üzerine bastırılamayacak kadar kalındır.

  2. Kafa: Subkritik basınçlı kazanlar genellikle yarımküresel, yüksek basınçlı ve ultra yüksek basınçlı kazanlar elipsoidal, orta basınçlı kazanlar nispeten düz elips şeklindedir, dahili cihazların montajı ve bakımı için kafada menholler bulunur. Kafa bir hidrolik pres veya bir yağ presine bastırılır.

  1. Su duvarından gelen buhar ve su karışımı, tamburun üst giriş borusundan tamburun içine girer. Tamburun iç duvarı ve ark astarı tarafından oluşturulan dar halka şeklindeki geçit boyunca, buhar-su karışımı, tamburun iç duvarına uygun bir akış hızında düzgün bir şekilde aktarılabilir, böylece kazanın çalıştırılması ve kapatılması sırasında kazanın üst ve alt duvarları ve daha hızlı çalıştırma sağlar.

  2. Kazana giren buhar-su karışımı buhar-su siklon ayırıcısına girer ve buhar-su karışımının ilk ayrımı olan buhar-su karışımını ayırmak için akış yönünü değiştirme ataletini kullanır.

  3. Ayrılan buhar hala çok miktarda su içerir. Oluklu plaka separatörüne separatörün üstünden girer. Bazı su damlacıkları olan buhar, oluklu plakalar arasındaki çatlaklardan akar ve su filmi, aşağı doğru akmak için metal duvar üzerinde oluşturulur.

  4. İkincil ayırmadan sonraki buhar nihayetinde buhar ile temizlenir ve yerçekimi ayrımı üçüncü ayırma olan suyun yoğunluk farkı kullanılarak gerçekleştirilir.

  5. Üç ayırmadan sonra, buhar buhar kalite standardını karşılar ve tamburun üstündeki doymuş buhar borusundan baskı levhası kızdırıcısına yol açar.

  Buhar-su ayırma detayları

  Birincil buhar-su ayrımı, neredeyse tüm buharı sudan çıkarır, böylece çıkış bağlantısı (downcomer) aracılığıyla tambur tabanından ısıtmalı tüplere doğru çok az buhar dolaştırılır.

  İkincil ayırmada buhar, nihai su damlacıklarının uzaklaştırılması için ayırıcıların veya yıkayıcı elemanların (genellikle yakından aralıklı oluklu paralel plakalar) ikincil bir aşamasından geçirilir. Buhar daha sonra çeşitli portlardan boşaltılır.

  Aksesuarlar

  Kazan sistemindeki ana bileşenler kazan besleme suyu ısıtıcıları, hava giderici, kazan, besleme pompası, ekonomizer, kazan, kızdırıcı, girişim, buhar sistemi, kondenser ve kondens pompasıdır. Ek olarak, su ve buhar akışını, yakıt akışını, hava akışını ve kimyasal arıtma eklemelerini izlemek için kontrol setleri vardır.

  sınıflandırma

  Basınç Düşük Orta Yüksek Süper yüksek
  İç çap (mm)

  800-1200

  1400-1600

  1600-1800

  1600-1800
  Kalınlık (mm) 16-25 32-46 60-100 80-100
  Malzeme Karbon çelik Karbon çelik ve Alaşımlı çelik Karbon çelik ve Alaşımlı çelik Alaşımlı çelik

  Kalite kontrol

  1. Uygulanan malzeme bilgileri ile darbe testi ve Mukavemet hesaplama raporu.

  2. çelik levha, tüp ve elektrot% 100 NDT (tahribatsız muayene) raporu

  3. X-ışını, γ-ışını ve sıvı penetrant testi muayene raporu (kaynak dikişi): tüm kazanın kalitesini sağlamak için

  4. Hidrolik test raporu: standart çalışma basıncı ve güvenliği sağlamak

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China