Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerBoiler Steam Drum

Karbon Çelik Santrali CFB Kazan Buhar Davul / Yüksek Basınç Yüksek Sıcaklık Davul

Karbon Çelik Santrali CFB Kazan Buhar Davul / Yüksek Basınç Yüksek Sıcaklık Davul

  • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum
  • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum
  • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum
 • Carbon Steel Power Plant CFB Boiler Steam Drum / High Pressure High Temperature Drum

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ISO9001 , SGS , TUV , ASME , EN
  Model numarası: Buhar Davul

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Fiyat: Negotiable
  Ambalaj bilgileri: Denize dayanıklı ambalaj
  Teslim süresi: 50 ~ 100 Gün
  Ödeme koşulları: L/C, T/T
  Yetenek temini: Ayda 400 ton
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Malzeme: SA516 Gr70 Boyut: OD 1500mm X 1000 mm
  Tasarım Basıncı: 10.8MPa Hidrolik Testq: 16.2MPa
  Standart: ASME Bağlantı noktası: Shanghai

  Yapı ve Malzeme Karbon Çelik Enerji Santrali CFB Kazan Buhar Davul / Yüksek Basınç Yüksek Sıcaklık Davul

  Giriş

  Buhar kazanı, su borulu bir kazanın standart bir özelliğidir. Su tüplerinin en üstündeki su / buhar deposudur. Tambur, su tüplerinde üretilen buharı depolar ve buhar / su karışımı için bir faz ayırıcı olarak işlev görür. Sıcak ve soğuk su arasındaki yoğunluktaki fark, "sıcak" su / ve doymuş buharın buhar tamburuna birikmesine yardımcı olur.

  Buhar tamburu, su ve buhar arasındaki birincil arayüzdür. Kömür yakıtlı bir tesiste, kazan besleme suyu ekonomizörden ve buharın besleme suyundan ayrıldığı ve kızdırıcıya çekildiği tamburun içinden geçer. buhar kalitesi. Aletler yüksek sıcaklıklara ve basınçlara dayanmalıdır.

  Çalışma prosedürleri

  Tamburun çalışma koşulları karmaşıktır ve kazaların sonuçları ciddidir. Tamburlarda kullanılan malzemenin kimyasal bileşimini, mekanik özelliklerini ve kaynak ve işleme kalitesini kesinlikle kontrol etmek ve bir dizi sıkı testten geçmek gerekir. Silindir, bir silindir gövdesi ve bir kafadan oluşur.

  1. Silindir: tamburun silindir kısmını ifade eder. İç çapı ve uzunluğu sirkülasyon modu, kazan kapasitesi, buhar parametreleri ve iç ekipmanın yapısı ile ilgilidir. Buhar bidonu genellikle çok silindirli makara makinesinde yuvarlanır. Kritik basınç kazanının tambur duvarı dev preslerde preslenemeyecek kadar kalın.

  2. Başlık: Kritik basınç kazanları genellikle yarım küredir, yüksek basınç ve ultra yüksek basınç kazanları elipsoidal, orta basınçlı kazanlar ise iç düzeneklerin montajı ve bakımı için kullanılan delikler ile nispeten düz elipsoidaldir. Kafa bir hidrolik pres veya bir yağ presine basılmıştır.

  1. Su duvarından gelen buhar ve su karışımı, tambura tamburun üst giriş borusundan girer. Tamburun iç çeperi ve ark astarının oluşturduğu dar halka geçiş boyunca, buhar-su karışımı uygun bir akış hızında tamburun iç çeperine düzgün bir şekilde aktarılabilir, böylece düşük sıcaklık farkının zorluğunun üstesinden gelebilir. kazanın çalıştırılması ve kapatılması sırasında kazanın üst ve alt duvarları ve daha hızlı çalıştırma sağlar.

  2. Tambura giren buhar-su karışımı, buhar-su siklon ayırıcısına girer ve buhar-su karışımının ilk ayrımı olan buhar-su karışımını ayırmak için akış yönünü değiştirme ataletini kullanır.

  3. Ayrılan buhar hala çok fazla su içeriyor. Oluklu levha ayırıcıya ayırıcının tepesinden girer. Bazı su damlacıklarına sahip buhar, oluklu levhalar arasındaki çatlaklardan akar ve su filmi metal duvar üzerinde aşağıya doğru akacak şekilde oluşturulur.

  4. İkincil ayırma işleminden sonra buhar nihayetinde buharla temizlenir ve üçüncü ayırma olan suyun yoğunluk farkı kullanılarak yerçekimi ayrımı yapılır.

  5. Üç ayırımdan sonra buhar, buhar kalite standardını karşılar ve tamburun üstündeki doymuş buhar borusundan merdane üst ısıtıcısına yol açar.

  Buhar-su ayırma detayları

  Birincil buhar-su ayrıştırması, neredeyse tüm buharı sudan uzaklaştırır, böylece çok az buhar, tambur tabanından ısıtılmış tüplere doğru, çıkış bağlantısı (aşağıya doğru) aracılığıyla yeniden sirküle edilir.

  İkincil ayırmada , son su damlacıklarının giderilmesi için buhar, ayırıcıların veya temizleyici elemanların (genellikle yakın aralıklı oluklu paralel plakalar) bir ikincil aşamasından geçirilir. Buhar daha sonra çeşitli portlardan verilir.

  Aksesuarlar

  Kazan sistemindeki ana bileşenler; kazan besleme suyu ısıtıcıları, havalandırıcı, kazan, besleme pompası, ekonomizör, kazan, kızdırıcı, attemperator, buhar sistemi, kondenser ve yoğuşma pompasıdır. Ek olarak, su ve buhar akışını, yakıt akışını, hava akışını ve kimyasal arıtma ilavelerini izlemek için kontrol setleri vardır.

  sınıflandırma

  Basınç Düşük Orta Yüksek Süper yüksek
  İç çapı (mm)

  800-1200

  1400-1600

  1600-1800

  1600-1800
  Kalınlık (mm) 16-25 32-46 60-100 80-100
  Malzeme Karbon çelik Karbon çelik ve alaşımlı çelik Karbon çelik ve alaşımlı çelik Alaşımlı çelik

  Kalite kontrol

  1. Uygulanan malzeme bilgileri ile darbe testi ve Mukavemet hesaplama raporu.

  2. Çelik levha, boru ve elektrotun% 100 NDT (tahribatsız muayene) raporu

  3. X-ışını, γ-ışını ve sıvı nüfuz etme testi inceleme raporu (kaynak dikişi): tüm kazanın kalitesini sağlamak için

  4. Hidrolik test raporu: standart çalışma basıncı ve güvenliği sağlamak

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler