Ana sayfa ÜrünlerKızdırıcı ve Isıtıcı

Doğal Dolaşımlı Termik Santral Kazanlar İçin Çelik Borulu Kazan Ekonomizeri

Doğal Dolaşımlı Termik Santral Kazanlar İçin Çelik Borulu Kazan Ekonomizeri

  • Steel Tube Boiler Economizer for Thermal Power Station Boilers with Natural Circulation
  • Steel Tube Boiler Economizer for Thermal Power Station Boilers with Natural Circulation
  • Steel Tube Boiler Economizer for Thermal Power Station Boilers with Natural Circulation
  • Steel Tube Boiler Economizer for Thermal Power Station Boilers with Natural Circulation
 • Steel Tube Boiler Economizer for Thermal Power Station Boilers with Natural Circulation

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Jiangsu, Çin
  Marka adı: HDB
  Sertifika: ISO9001,ASME,Grade A,SGS,EN
  Model numarası: Kızgın ve Isıtıcı

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Fiyat: Negociable
  Teslim süresi: 30 gün sonra mevduat
  Ödeme koşulları: L/C, T/T
  Yetenek temini: Ayda 500 ton
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Yapısı: Elektrik Elemanları Basınç: Düşük / Yüksek Basınç
  Yakıt: Kömür / Gaz / Kömür Yakıtlı / Su Sıcaklığı Koşul: Yeni
  Renk: Kırmızı / mavi / gri Malzeme: Karbon çelik
  Kullanım: Enerji Santrali / CFB

                      Doğal Dolaşımlı Termik Santral Kazanlar İçin Çelik Borulu Kazan Ekonomizeri

  özet

  Kızgın su içindeki buharda ısıtılan kazandaki besleme suyundan üç aşama vardır: besleme suyu ön ısıtma, buharlaşma ve aşırı ısıtma. Üç aşama, üç farklı ısıtma yüzeyinde tamamlanır. Kazan buharı ve su devresi bağlantı borularının yanı sıra üç farklı ısıtma yüzeyinden oluşur. Kazan ekonomizörleri bunlardan biridir ve besleme suyunun ön ısıtılması için doğru ekipmandır. Bu nedenle, kazan buharı ve su devresindeki kazan çalışma sıvısı için en düşük sıcaklığa sahip ısıtma yüzeyidir. Bu ekipmandan geçen çalışma sıvısı monofazik sudur (kaynamayan ekonomizer).

  Çalışma prensibi

  Kazan ekonomizer baca gazı ısısı kullanarak besleme suyunu ısıtmak için bir tür ısı değiştirici. Borunun dışından gelen baca gazı, boruyu ovarak çaprazdan akış halindedir ve ısıyı borunun duvarına iletmektedir. Su alttan üste akıyor ve ısıyı tüp duvarından çekiyor ve sıcaklığı yükseliyor. Bu şekilde metal akımından tasarruf etmek için sadece ters akım transferini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda su / buharın akması ve tükenmesinin yanı sıra azalan corrusion için de iyidir. Bir kez daha, bu yol toz temizliği için iyi çalışıyor.

  Fonksiyonlar

  Ekonomizörlerin kullanımının kökeni, baca gazı yıkama ısısı kullanarak besleme suyunu ısıtmak, böylece egzoz sıcaklığını düşürmek ve kazan verimliliğini arttırmak, yakıt tüketiminden tasarruf etmek, ekonomizörün isimlendirilmesidir. Kazan ekonomizörleri kullanılırsa, besleme suyu buharlaşma ısıtma yüzeyine gelmeden önce burada zaten ısıtılır, bu nedenle buharlaşma ısıtma yüzeyine alınan ısı ve ısıtma alanı kesinlikle azalır. Kazan ekonomizörleri karşı akım yerleştirilir. Çalışan akışkanın ortalama sıcaklığı, sivilenmiş suyunkinden daha düşüktür ve ince cidarlı ve küçük çaplı boruların uygulanması için koşullar yaratmak için zorunlu akış uygular. Bütün yapı da çok sıkı. Dolayısıyla, ısı transferi sıcaklık farkı ve ısı transferi ortak verimli, aynı duman sıcaklık aralığına sahip olan konveksiyon buharlaşma tüp demetinden daha yüksektir. Bu kazan ekonomizörlerinin konveksiyonlu buharlaşma tüp demetlerinin yerini alması, metal tüketimini büyük ölçüde azaltabilir. Dahası, ısıtılmış besleme suyu buhar tamburuna gelir, bu şekilde su ve buhar tambur duvarı arasındaki sıcaklık farkını azaltabilir ve sonuçta buhar tamburunun ısıl gerginliğini azaltabilir. Yukarıdaki nedenlerden dolayı, artık ekonomizör kazanların en önemli parçalarıdır. Böylece ekonomizörlerin fonksiyonlarını aşağıdaki gibi yazabiliriz:

  1. yakıt tasarrufu: ekonomizörler kazanların arka kısmına yerleştirilir. Bu şekilde duman ve gaz sıcaklıklarını azaltabilir, böylece yakıt tasarrufu sağlanır.

  2. Buhar varillerinin çalışma koşullarını sağlayın: Ekonomizerler nedeniyle, buhar variline girerken besleme suyu sıcaklığı artar. Besleme suyu ve buhar tambur duvarı arasındaki sıcaklık farkını ve aynı zamanda buhar tamburunun ısıl gerilmesini azaltır, böylece buhar tamburlarının çalışma koşullarını iyileştirir ve servis ömrünü uzatır.

  3. Kazan üretim maliyetini düşürün: Kazan suyu için kazanın ekonomizörlerinde besleme suyu ısıtılır. Düşük fiyatlı yedek parçaların yüksek fiyatlı su duvar panellerinin yerini almak için kazan ekonomizörleri olarak kullanılması kazan üretim maliyetini düşürür.

  Türleri

  Malzemelere göre ekonomizörler çelik boru ekonomizörlerine ve demir ekonomizörlere ayrılabilir. Günümüzde, çoğu büyük ve orta hacimli kazanlar, çelik borulu ekonomizörlerini yaygın olarak kullanır, çünkü yüksek mukavemetli ve güvenilir çalışma kabiliyetine sahiptirler ve bu arada, ısı transferine, küçük yapıya ve düşük maliyete iyi performans gösterirler. Zayıf noktalardan biri kötü korozyon direncidir, ancak şimdi modern kazan besleme suyu kesinlikle arıtılıyor, bu yüzden sorun neredeyse çözüldü.

  Çalışma akışkanının ısıtma uzatmasına göre, ekonomizörler kaynama ve kaynama tiplerine ayrılabilir.

  1. Kaynatma ekonomizörleri: çıkış suyu sıcaklığı yalnızca soyunma sıcaklığına ulaşmaz, aynı zamanda buharlaşan bir miktar su da yapabilir, oran toplam besleme suyunun yaklaşık% 10 - 15'i kadardır, bunun nedeni, çok fazla akış direnci olması durumunda% 20'den fazla değildir. çalışan sıvıya.

  2. Kaynamayan ekonomizörler: çıkış sıcaklığı verilen basınç altındaki kaynama noktasından 20-25 derece daha düşüktür.

  Orta basınçlı kazanların çoğu kaynatma tipi ekonomizör kullanır. Bunun nedeni, orta basınçlı kazanlarda suyun buharlaşma gizli ısısının yüksek olması ve ısıtılmış suyun ısısının daha küçük olmasıdır. Bu nedenle, kazan ekonomizerinde buharlaştırılacak bir miktar su göndermek, bu sayede, cenazelerde dengesiz yanmayı önlemek ve çok düşük çıkış baca gazı sıcaklığının neden olduğu süper ısıtıcılar olarak ısıtma yüzeylerinde artan metal tüketimini önlemek için gereklidir. Ek olarak, ekonomizörlerin rolünü oynamaya yardımcı olabilir.

  Süper yüksek basınçlı kazanlar çoğunlukla kaynatmasız tip ekonomizörler kullanır. Bunun nedeni, basıncın daha yüksek olması durumunda, buharlaşmanın gizli ısısının azalması, ısıtılmış suyun ısısının daha fazla artması nedeniyle, su duvar panellerinde ısıtılmak üzere bir miktar suyun gönderilmesinin gerekli olmasıdır. fırın çıkışlarının ve fırın içindeki ısınma yüzeylerinin fırınlarda ve çıkış baca gazında çok yüksek sıcaklıklara neden olması. Bu yüzden genellikle çok yüksek basınçlı kazanlar kaynatmasız tip ekonomizerler kullanır.

  Hangi tür ekonomizörlerin kazan parametreleri olduğunu dikkate almak için ana faktör. Kazan parametreleri farklılık gösterdiğinde, üç aşamada ihtiyaç duyulan ısı emiliminin, çalışma akışkanını ısıtmak için oranı fark yaratır. Bu nedenle, üç ısıtma yüzeyinin karşılık gelen düzenlemelerinin de değişmesi gerekir. Yüksek parametrelere sahip büyük ünitelerde buharlaşma ısı emilimi daha azdır, oysa suyun ısınması ile ısı emilimi, aşırı ısınmadan buharın ısı emilimi, yeniden ısıtma ile ısı emilimi oldukça büyüktür. Bu nedenle, kaynamayan tip ekonomizörler, süper yüksek basınçlı kazanlar için ana tiptir.

  Kazan ekonomizörlerinin yapısı

  Kaynama veya kaynama şekli ne olursa olsun, yapıları aynıdır. Paralel giriş ve çıkış başlıklarına sahip yatay surpentin borularından yapılmıştır. Surpantin boru ve başlıkların bağlantısı genellikle kaynakla tamamlanır. Başlıklar genellikle kazanın baca sisteminin dışındaki yerlerdir. Ekonomizerde çok fazla ısıtma yüzeyi varsa, genel yükseklik oldukça yüksektir. Onları birkaç bölüme ayırabiliriz. Resim 3-1'de gösterilen, iki bölüme ayrılmıştır, her yükseklik yaklaşık 1-1,5m'dir, mesafeleri, bakım odası olarak 0,6-0,8 m'dir. Ek olarak, elden çıkarmak ve ısıtma yüzeylerinde biriken tozun temizlenmesi için 0,8-1m'lik bir alanı bir kenara koymak gerekir.

  Şartname

  Açıklama Kazan ekonomizer
  Malzeme Alaşımlı çelik, Karbon çeliği, SA210C, SA213T22, vs.
  Malzeme standardı ASTM, EN veya ISO vb.
  boyut Özelleştirme
  Ağırlık

  Min: 10 ton

  Maks.: 1000 ton

  Eritme İşlemi: EF + LF + VD
  süreç Malzeme → Külçe → Sıcak / Soğuk Haddeleme → Isıl İşlem (Normalleştirme + temperleme) → Muayene → kaba işleme → UT → 2. Isıl işlem → bitirme işleme → Muayene
  UT standardı ASTM A388 veya EN10228, vb


  Atölye  Aşınma önleyici yüksek basınç Performanslı Eşanjör Süper Isıtıcı ve Isıya Dayanıklı Endüstri kazanı ISO9001 İçin
  Bize buhar kapasitesi, basınç, istenen sıcaklık vb. Gibi gerekli teknik verileri gönderin.

  Sertifikalar


  Endüstriyel CFB Kazan İçin Güvenli Kazan Kaynak Süper Isıtıcı ve Yeniden Isıtma Eşanjörü

  şirket tanıtımı


  1985 yılında kurulan Zhangjiagang Hua Dong Kazan A.Ş., (HD Kazan olarak ticaret), enerji santrali üretiyor; Sanayi; atık ısı; atık yakma; biyokütle; organik ısı taşıyıcı ve elektrikli buhar kazanları. Kapsamlı bir ısıtma yüzeyi yelpazesiyle birleşen HD Kazan, pazara kazan tasarımı, imalat, montaj, bakım ve kazan basınç parçalarının değiştirilmesi gibi benzersiz bir hizmet sunuyor.

  1. 200.000 metrekarelik üretim alanı
  2. 150 Mühendis
  3. 600 Kodlu kaynakçılar
  4. 60 Lisanslı Müfettişler (NDT Seviye-III eğitmenleri)
  5. Tasarım ve İmalat Kazanı A Sınıfı Ruhsatlar
  6. ISO 9001: 2008 Kalite Sistemi
  7. ASME Güç Kazan Belgesi
  8. ASME 'S', 'U' ve NB damga yetkilendirmesi

  Endüstriyel CFB Kazan İçin Güvenli Kazan Kaynak Süper Isıtıcı ve Yeniden Isıtma Eşanjörü

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: 申磊

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China