Ana sayfa ÜrünlerKızdırıcı ve Isıtıcı

Enerji Santrali Kazanı Yedek Parçaları Superheater ve Karbon Çelik Reheater

Enerji Santrali Kazanı Yedek Parçaları Superheater ve Karbon Çelik Reheater

  • Power Plant Boiler Spare Parts Superheater And Reheater Of Carbon Steel
  • Power Plant Boiler Spare Parts Superheater And Reheater Of Carbon Steel
  • Power Plant Boiler Spare Parts Superheater And Reheater Of Carbon Steel
  • Power Plant Boiler Spare Parts Superheater And Reheater Of Carbon Steel
 • Power Plant Boiler Spare Parts Superheater And Reheater Of Carbon Steel

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Zhangjiagang, Jiangsu, Çin
  Marka adı: HD BOILER
  Sertifika: ISO9001 , SGS , ASME , EN , TUV
  Model numarası: Spiral Fin Tüp

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Takımları 10tons
  Fiyat: Negotiable
  Ambalaj bilgileri: Demir çerçeve ambalaj
  Teslim süresi: 50-100 gün
  Ödeme koşulları: L / C, T / T, Western Union
  Yetenek temini: Ayda 500 ton
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Uygulama: Enerji Santrali Kazanı Basınç: yüksek basınç
  Uygulama Alanı: Güç istasyonu, Endüstriyel Belirtimi: özelleştirilmiş
  Yüzey tedavi: Boyalı İşlevi: Isı eşanjörü
  Malzeme: Karbon çelik / paslanmaz çelik

  Enerji Santrali Kazanı Yedek Parçaları Süper Isıtıcı ve Karbon Çeliğin Yeniden Isıtıcısı

  Ürün Açıklaması

  Modern kazanlarda, süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısı absorpsiyon tüketimi, çalışan akışkan için toplam ısı absorpsiyonunun yarısından fazladır, bu nedenle süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısıtma yüzeyleri, kazanların toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir orana sahiptir ve yerleştirilmeleri gerekir. duman sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerde, çalışma koşulları tüm ısıtma yüzeyleri arasında en kötüsüdür. Isıtma yüzeylerinin duvar sıcaklığı maksimum değere yakındır. izin verilen çelik sıcaklığı, bu nedenle süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların makul şekilde düzenlenmesi ve tasarımı, kazanın ekonomisi ve güvenilirliği için çok önemlidir. Tasarımlarına gelince, kızdırıcı ve tekrar ısıtıcının güvenlik ve güvenilirliğinin güvencesine dayanarak, özellikle alaşımlı çelik kullanımından tasarruf etmek için en iyi şekilde metal tüketimini korumak gerekir.

  Büyük güç istasyonlarındaki kazanlar için, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar gerekli parçalardır, büyük ölçüde, kazanların güvenliğini ve tasarrufunu arttırdılar. Aşırı ısıtıcılar, ana buharı erimiş sıcaklıktan nominal aşırı ısıtılmış sıcaklığa kadar ısıtan ısıtma yüzeyleridir ve tekrar ısıtıcılar, buhar türbini yüksek basınç silindirinden belirli bir sıcaklığa çıkan ısıyı ısıtan ısıtma yüzeyleridir. Kömür tipleri değiştikçe, çıkış sıcaklığının -10- + 5 derece arasında olmasını sağlamak için onları ayarlamaktır.

  Elektrik santrallerindeki büyük kazanlar için, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar, toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir orana sahiptir, bunlar dumanın daha yüksek sıcaklıkta olduğu bölgelerde düzenlenmelidir. Santrallerde termal dolaşımın verimliliğini artırmak için, buharın kademeli olarak f orjinal parametrelerinin iyileştirilmesi gerekir, buhar basıncının arttırılması, aşırı ısıtılmış buhar için karşılık gelen sıcaklık artışını gerektirir veya buharın türevinin büyük kademeli egzozunun nemi çok yüksek, bu da güvenliğini etkileyecektir. Bu nedenle, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar içinden geçen buhar yüksek sıcaklıkta buhardır, ısı transfer performansları oldukça kötüdür, bu da süper ısıtıcıların ve tekrar ısıtıcıların tüp duvar sıcaklıklarının yüksek olduğunu belirler.

  Süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların işlevleri ve özellikleri

  Süper ısıtıcıların ve tekrar ısıtıcıların işlevleri:

  Aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar, buhar yüzeyini iyileştirmeyi amaçlayan ve ayrıca enerji santrali için termal dolaşım verimini arttırmayı amaçlayan ısıtma yüzeyleri için önemli parçalardır.

  Aşırı ısıtıcılar, belirli bir ılımanlıkta aşırı ısıtılmış buhar için surnatize buharı ısıtmaya çalışır. Kazan yükleri veya diğer çalışma koşulları değiştiğinde, aşırı ısıtılmış buhar sıcaklığının normal ve izin verilen sıcaklık değişimleri aralığında olmasını sağlamak gerekir.

  Santraldeki termal dolaşımdan, orijinal basınç ve sıcaklık parametreleri daha yüksektir, dolaşımın ısıl verimi daha iyidir veya buhar türbini arkasının buhar nemi çok yüksektir, bu da güvenliğini etkiler. Aşırı ısıtılmış buhar sıcaklığı, metal malzemelerle sınırlanmış olsa da, şu anda, metal malzemelerin sınırlandırılmasından dolayı, çoğu santral kazanı için aşırı ısıtılmış sıcaklık, hala 540-555 derece arasındadır ve buhar türbini kanadının buhar nemini önlemek için arka çok büyük, bu nedenle orta ısıtma sistemi uygulanır.

  Yeniden ısıtıcıların işlevleri, buhar türbini yüksek basınç silindirinin egzozunu, aşırı ısıtılmış sıcaklığa yakın veya eşit olan yeniden ısıtılmış sıcaklığa ısıtmak ve daha sonra bunları buhar türbini bağının kuruluğunu artırmak için çalışmak üzere orta basınç silindirine ve düşük basınca göndermektir. arka. Genellikle, tekrar ısıtılmış buharın basıncı aşırı ısıtılmış buharın beşte biridir. Yeniden ısıtma sisteminin uygulanması, elektrik santrallerinin ısıl verimini% 4-5 oranında artırabilir.

  Ülkemizde bugüne kadar 125mw'nin üzerinde kapasiteye sahip üniteler bir kez orta ısıtma sistemi uyguluyor. Çift yeniden ısıtma, dolaşımın ısıl verimini% 2 artırabilir, ancak sistem çok karmaşıktır, ulusal birimler için uygulanmaz, ancak denizaşırı büyük kazanlar için yaygındır.

  Şirket Bilgisi


  HD Kazan 1985 yılında kurulan Zhangjiagang Hua Dong Kazan Co, Ltd (HD Kazan gibi), ticari kazan, endüstriyel kazan, HRSG kazan ve şelale panelleri, ekonomizörler gibi her türlü kazan parçaları üreten profesyonel bir sanayi üreticisidir , hava ısıtıcıları, kızdırıcılar, başlıklar, spiral kanatlı borular, H-kanatlı borular, ısı boruları vb. HD Kazan, Dong Jia Endüstri Parkı, Zhang Jia Gang şehrinin doğu banliyösünde yer almaktadır. Tesisin konumu, ulaşımın kolay ve hızlı bir şekilde her yöne uzanmasıyla, Şangay Limanı'na 150km ekspres yol veya 150km Devlet Yolu ile Suzhou veya Wuxi civarındadır.

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: 申磊

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China