Ana sayfa ÜrünlerBoiler Economizer

Santral ve Endüstride Yüksek Verimli Verimli Çelik Kazan Ekonomizer

Santral ve Endüstride Yüksek Verimli Verimli Çelik Kazan Ekonomizer

  • Steel Boiler Economizer With High Thermal Efficiency For Power Station And Industry
  • Steel Boiler Economizer With High Thermal Efficiency For Power Station And Industry
  • Steel Boiler Economizer With High Thermal Efficiency For Power Station And Industry
  • Steel Boiler Economizer With High Thermal Efficiency For Power Station And Industry
 • Steel Boiler Economizer With High Thermal Efficiency For Power Station And Industry

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ISO9001, SGS, ASME, EN
  Model numarası: Kazan Ekonomizer

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: İhracatta Demir Ambalaj
  Teslim süresi: 45 gün
  Ödeme koşulları: L/C, T/T
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Malzeme: Karbon çelik veya paslanmaz çelik Türü: ekonomizer, Kanatlı Boru
  Uygulama: santral kazanı, Isı geri kazanımı Ürün adı: Fırın Ekonomizörü

  Enerji Santrali ve Endüstri İçin Yüksek Isı Verimli Çelik Kazan Ekonomizörü

  özet

  Kazandaki besleme suyundan aşırı ısıtılmış buhara ısıtılan üç aşama vardır: besleme suyu ön ısıtma, buharlaşma ve aşırı ısıtma. Üç aşama, üç farklı ısıtma yüzeyi üzerinde tamamlanır. Kazan buharı ve su devresi, üç farklı ısıtma yüzeyinden ve bağlantı borularından oluşur. Kazan ekonomizörleri bunlardan biridir ve besleme suyunu ön ısıtmak için doğru ekipman doğrudur. Böylece, kazan buharı ve su devresinde kazan çalışma sıvısı için en düşük sıcaklığa sahip ısıtma yüzeyidir. Bu ekipmandan geçen çalışma sıvısı monofazik sudur (kaynamayan ekonomizer).


  Çalışma prensibi


  Kazan ekonomizeri, baca gazı ısısını kullanarak besleme suyunu ısıtmak için bir tür ısı değiştiricidir. Dışardaki tüpten gelen baca gazı, ısıyı tüp duvarına geçiren tüp demetini yukarı ve aşağı çapraz akışlıdır. Su aşağıdan yukarıya akıyor ve tüp duvarından ısıyı alıyor ve sıcaklığı yükseliyor. Bu şekilde metal tüketimini azaltmak için sadece ters akım ısı transferi yapmakla kalmaz, aynı zamanda su / buharın akması ve egzozunun yanı sıra korozyonu da azaltır. Bir kez daha, bu şekilde toz temizleme için iyi çalışır.

  Enerji Santrali ve Endüstriyel Uygulama için Yüksek Verimli Kaynamayan ve Kaynama Ekonomizörü
  Fonksiyonlar


  Ekonomizörlerin kullanılma kaynağı, egzoz sıcaklığını düşürmek ve kazan verimliliğini artırmak, yakıt tüketiminden tasarruf etmek için baca gazı atık ısı kullanarak besleme suyunu ısıtmaktır. Kazan ekonomizörleri kullanılıyorsa, besleme suyu buharlaşma ısıtma yüzeyine gelmeden önce burada ısıtılır, böylece buharlaşma ısıtma yüzeyine ve ısıtma alanına emilen ısı kesinlikle azalır. Kazan ekonomizörleri ters akım yerleştirilir. Çalışma sıvısı ortalama sıcaklığı surnatüre sudan daha düşüktür ve ince duvar ve küçük çaplı tüplerin uygulanması için koşullar oluşturmak için zorunlu akış uygulayın. Tüm yapı da çok sıkı. Böylece, ısı transfer sıcaklık farkı ve ısı transfer katsayısı, aynı duman sıcaklık aralığına sahip konveksiyon buharlaşma tüpü demetinden daha yüksektir. Konveksiyon buharlaştırma tüpü demetlerinin yerini alacak kazan ekonomizörleri, metal tüketimini büyük ölçüde azaltabilir. Dahası, ısıtılmış besleme suyu buhar tamburuna gelir, bu şekilde su ve buhar tamburu duvarı arasındaki sıcaklık farkını azaltabilir ve sonuçta buhar tamburunun termal stresini azaltabilir. Yukarıdaki nedenlerden dolayı, şimdi ekonomizer kazanların temel parçalarıdır. Böylece ekonomizerin işlevlerini aşağıdaki gibi yazabiliriz:


  1. yakıt tasarrufu: ekonomizörler kazanların arka kısmına yerleştirilir. Bu şekilde duman ve gaz sıcaklıkları düşebilir, böylece yakıt tasarrufu sağlanır.


  2. buhar davul çalışma koşullarını iyileştirmek: ekonomizörler nedeniyle, buhar davul girerken besleme suyu sıcaklığı artar. Besleme suyu ve buhar tamburu duvarı ile buhar tamburu termal gerilimi arasındaki sıcaklık farkını azaltır, böylece buhar tamburlarının çalışma koşullarını iyileştirir ve servis ömrünü uzatır.


  3. kazan üretim maliyetini azaltın: çünkü besleme suyu kazan ekonomizörlerinde ısıtılır. Yüksek fiyatlı yüksek sıcaklık su duvar panellerinin bazılarının yerine kazan ekonomizeri olarak düşük sıcaklık yedek parçalarının kullanılması, kazan üretim maliyetini azaltır.


  Türleri


  Malzemelere göre ekonomizörler çelik tüp ekonomizörlerine ve demir ekonomizörlerine ayrılabilir. Şu anda, çoğu büyük ve orta hacimli kazanlar, yüksek mukavemet ve güvenilir çalışma kabiliyetine sahip olduklarından ve darbelere dayanabildikleri için çelik borudan yapılmış ekonomizörleri yaygın olarak kullanmaktadırlar, bu arada ısı transferi, küçük yapı ve düşük maliyet performansına sahiptirler. Zayıf bir nokta kötü korozyon direncidir, ancak şimdi modern kazan besleme suyu kesinlikle arıtılmaktadır, bu yüzden sorun neredeyse çözülmüştür.


  Çalışma akışkanının ısıtma uzantısına göre, ekonomizörler kaynamayan ve kaynama tiplerine ayrılabilir.


  1. kaynar ekonomizerler: çıkış suyu sıcaklığı sadece surnatured sıcaklığa ulaşmak değil, aynı zamanda bazı su buharı yapabilirsiniz, oranı toplam akış suyu yaklaşık% 10-15, fazla akış direnci nedeniyle% 20 daha fazla çalışma sıvısına.


  2. Kaynamayan ekonomizörler: çıkış sıcaklığı, verilen basınç altında kaynama noktasından 20-25 derece daha düşüktür.


  Orta basınçlı kazanların çoğunda kaynama tipi ekonomizörler kullanılır. Bunun nedeni, orta basınçlı kazanlarda suyun gizli buharlaşma ısısının yüksek olması ve ısıtılan suyun ısısının küçük olmasıdır. Bu nedenle, ocaklarda dengesiz bir yanmayı önlemek ve çok düşük çıkış baca gazı sıcaklığının neden olduğu aşırı ısıtıcılar olarak ısıtma yüzeylerinde metal tüketiminin artmasını önlemek için kazan ekonomizöründe buharlaştırılacak biraz su göndermek gerekir. Buna ek olarak, ekonomizörlerin rolünü oynamaya yardımcı olabilir.


  Çok yüksek basınçlı kazanlar çoğunlukla kaynamayan tip ekonomizörler kullanır. Bunun nedeni, basınç daha yüksek olduğunda, buharlaşmanın gizli ısısının azalması, ısıtılan suyun ısısının artmasıdır, bu nedenle su duvar panellerinde ısıtılacak bir miktar suyun, duvardaki cürufu önlemek için gönderilmesi gerekir. fırın çıkışlarının ve içindeki fırının ısıtma yüzeyleri, fırınlarda ve çıkış baca gazında çok yüksek sıcaklıklardan kaynaklanır. Bu nedenle genellikle süper yüksek basınçlı kazanlar kaynamayan tip ekonomizörler kullanır.


  Hangi tip ekonomizörlerin kazan parametreleridir. Kazan parametreleri farklı olduğunda, çalışma sıvısını ısıtmak için üç aşamada ihtiyaç duyulan ısı emme oranı fark yaratır. Bu nedenle, üç ısıtma yüzeyinin ilgili düzenlemelerinin de değiştirilmesi gerekir. Yüksek parametrelere sahip büyük birimlere, buharlaşan ısı emilimi daha az iken, suyun ısıtılarak ısı emilimi, aşırı ısınarak buharın ısı emilimi, yeniden ısıtma ile ısı emilimi oldukça büyüktür. Bu nedenle, kaynamayan tip ekonomizörler, yüksek basınçlı basınç kazanları için ana tiptir.

  Özellikler

  Açıklama Kazan ekonomizeri
  Malzeme Alaşımlı çelik, karbon çelik, SA210C, SA213T22, vb.
  Malzeme standardı ASTM, EN veya ISO vb.
  boyut Özelleştirme
  Ağırlık

  Min. 10 ton

  Maks.: 1000 ton

  Eritme Süreci: EF + LF + VD
  süreç Malzeme → Külçe → Sıcak / Soğuk Haddeleme → Isıl işlem (Normalleştirme + tavlama) → Muayene → kaba işleme → UT → 2. Isıl işlem → ince talaş işleme → Muayene
  UT standardı ASTM A388 veya EN10228, vb.

  Kalite kontrol

  1. Uygulanan malzeme bilgileri ile darbe testi ve Mukavemet hesaplama raporu.

  2. çelik levha, tüp ve elektrot% 100 NDT (tahribatsız muayene) raporu

  3. X-ışını, γ-ışını ve sıvı penetrant testi muayene raporu (kaynak dikişi): tüm kazanın kalitesini sağlamak için

  4. Hidrolik test raporu: standart çalışma basıncı ve güvenliği sağlamak

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China