Ana sayfa ÜrünlerBoiler Economizer

Santral Kullanımı İçin Kazanda Dikey Karbon Çelik Basınçlı Kap Ekonomizeri

Santral Kullanımı İçin Kazanda Dikey Karbon Çelik Basınçlı Kap Ekonomizeri

  • Vertical Carbon Steel Pressure Vessel Economiser In Boiler For Power Station Use
  • Vertical Carbon Steel Pressure Vessel Economiser In Boiler For Power Station Use
  • Vertical Carbon Steel Pressure Vessel Economiser In Boiler For Power Station Use
  • Vertical Carbon Steel Pressure Vessel Economiser In Boiler For Power Station Use
 • Vertical Carbon Steel Pressure Vessel Economiser In Boiler For Power Station Use

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Jiangsu, Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ASME, EN, SGS, ISO9001
  Model numarası: kazan ekonomizer

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Denize dayanıklı ambalaj
  Teslim süresi: 30 GÜN
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Uygulama: santral kazanı, Bolier sistemi Malzeme: karbon çelik veya paslanmaz çelik, kazan çelik, çelik boru
  Yakıtlar: Kömürlü Ürün adı: Ekonomizer Tüpü
  Ambalaj: Denize dayanıklı ambalaj Bağlantı noktası: Shanghai

  Güç İstasyonu Kullanımı İçin Kazanda Dikey Karbon Çelik Basınçlı Kap Ekonomizörü
  Ürün Açıklaması

  Kazan ekonomizörleri, bir sıvıyı, bazen suyu ısıtan, ancak bazen sıvının kaynama amacını aşmayan kanatlı tüplere sahip ısı değişim cihazlarıdır. Kazan ekonomizer, çıplak tüp ekonomizer, H kanatlı tüp ekonomizer ve spiral kanatlı tüp ekonomizer üç tür üretebilir. H-kanatlı boru ekonomizer H-kanatlı tüplerden oluşan yüksek verimli ısı değiştirici ekonomizerdir.
  Çıplak tüp ekonomizörü ile karşılaştırıldığında, H kanatlı tüp ekonomizörü ısı değişim alanını genişletebilir ve tüp sayısını azaltabilir. Ayrıca baca gazı akış hızını ve aşınmayı azaltmak için baca gazı akış alanını artırabilir.

  Çalışma prensibi

  Kazan ekonomizeri, baca gazı ısısını kullanarak besleme suyunu ısıtmak için bir tür ısı değiştiricidir. Dışardaki tüpten gelen baca gazı, ısıyı tüp duvarına geçiren tüp demetini yukarı ve aşağı çapraz akışlıdır. Su aşağıdan yukarıya akıyor ve tüp duvarından ısıyı alıyor ve sıcaklığı yükseliyor. Bu şekilde metal tüketimini azaltmak için sadece ters akım ısı transferi yapmakla kalmaz, aynı zamanda su / buharın akması ve egzozunun yanı sıra korozyonu da azaltır. Bir kez daha, bu şekilde toz temizleme için iyi çalışır.

  fonksiyon

  Ekonomizörlerin kullanılma kaynağı, egzoz sıcaklığını düşürmek ve kazan verimliliğini artırmak, yakıt tüketiminden tasarruf etmek için baca gazı atık ısı kullanarak besleme suyunu ısıtmaktır. Kazan ekonomizörleri kullanılıyorsa, besleme suyu buharlaşma ısıtma yüzeyine gelmeden önce burada ısıtılır, böylece buharlaşma ısıtma yüzeyine ve ısıtma alanına emilen ısı kesinlikle azalır. Kazan ekonomizörleri ters akım yerleştirilir. Çalışma sıvısı ortalama sıcaklığı surnatüre sudan daha düşüktür ve ince duvar ve küçük çaplı tüplerin uygulanması için koşullar oluşturmak için zorunlu akış uygulayın. Tüm yapı da çok sıkı. Böylece, ısı transfer sıcaklık farkı ve ısı transfer katsayısı, aynı duman sıcaklık aralığına sahip konveksiyon buharlaşma tüpü demetinden daha yüksektir. Konveksiyon buharlaştırma tüpü demetlerinin yerini alacak kazan ekonomizörleri, metal tüketimini büyük ölçüde azaltabilir. Dahası, ısıtılmış besleme suyu buhar tamburuna gelir, bu şekilde su ve buhar tamburu duvarı arasındaki sıcaklık farkını azaltabilir ve sonuçta buhar tamburunun termal stresini azaltabilir. Yukarıdaki nedenlerden dolayı, şimdi ekonomizer kazanların temel parçalarıdır. Böylece ekonomizerin işlevlerini aşağıdaki gibi yazabiliriz:

  1. yakıt tasarrufu: ekonomizörler kazanların arka kısmına yerleştirilir. Bu şekilde duman ve gaz sıcaklıkları düşebilir, böylece yakıt tasarrufu sağlanır.

  2. buhar davul çalışma koşullarını iyileştirmek: ekonomizörler nedeniyle, buhar davul girerken besleme suyu sıcaklığı artar. Besleme suyu ve buhar tamburu duvarı ile buhar tamburu termal gerilimi arasındaki sıcaklık farkını azaltır, böylece buhar tamburlarının çalışma koşullarını iyileştirir ve servis ömrünü uzatır.

  3. kazan üretim maliyetini azaltmak: için besleme suyu kazan ekonomizörlerde ısıtılır. Yüksek fiyatlı yüksek sıcaklık su duvar panellerinin bazılarının yerine kazan ekonomizörü olarak düşük sıcaklık yedek parçalarının kullanılması, kazan üretim maliyetini azaltır.

  Malzemelere göre ekonomizörler çelik tüp ekonomizörlerine ve demir ekonomizörlerine ayrılabilir. Günümüzde, çoğu büyük ve orta hacimli kazanlar, yüksek mukavemetli ve güvenilir çalışma kabiliyetine sahip oldukları ve darbelere dayanabildikleri için çelik borudan yapılmış ekonomizörleri yaygın olarak kullanmaktadırlar, bu arada ısı transferi, küçük yapı ve düşük maliyet performansına sahiptirler. Zayıf bir nokta kötü korozyon direncidir, ancak şimdi modern kazan besleme suyu kesinlikle arıtılmaktadır, bu yüzden sorun neredeyse çözülmüştür.

  Çalışma akışkanının ısıtma uzantısına göre, ekonomizörler kaynamayan ve kaynama tiplerine ayrılabilir.

  1. kaynar ekonomizerler: çıkış suyu sıcaklığı sadece surnatured sıcaklığa ulaşmak değil, aynı zamanda bazı su buharı yapabilirsiniz, oranı toplam akış suyu yaklaşık% 10-15, fazla akış direnci nedeniyle% 20 daha fazla çalışma sıvısına.

  2. Kaynamayan ekonomizörler: çıkış sıcaklığı, verilen basınç altında kaynama noktasından 20-25 derece daha düşüktür.

  Orta basınçlı kazanların çoğunda kaynama tipi ekonomizörler kullanılır. Bunun nedeni, orta basınçlı kazanlarda suyun gizli buharlaşma ısısının yüksek olması ve ısıtılan suyun ısısının küçük olmasıdır. Bu nedenle, ocaklarda dengesiz bir yanmayı önlemek ve çok düşük çıkış baca gazı sıcaklığının neden olduğu aşırı ısıtıcılar olarak ısıtma yüzeylerinde metal tüketiminin artmasını önlemek için kazan ekonomizöründe buharlaştırılacak biraz su göndermek gerekir. Buna ek olarak, ekonomizörlerin rolünü oynamaya yardımcı olabilir.

  Çok yüksek basınçlı kazanlar çoğunlukla kaynamayan tip ekonomizörler kullanır. Bunun nedeni, basınç daha yüksek olduğunda, buharlaşmanın gizli ısısının azalması, ısıtılan suyun ısısının artmasıdır, bu nedenle su duvar panellerinde ısıtılacak bir miktar suyun, duvardaki cürufu önlemek için gönderilmesi gerekir. fırın çıkışlarının ve içindeki fırının ısıtma yüzeyleri, fırınlarda ve çıkış baca gazında çok yüksek sıcaklıklardan kaynaklanır. Bu nedenle genellikle süper yüksek basınçlı kazanlar kaynamayan tip ekonomizörler kullanır.

  Hangi tip ekonomizörlerin kazan parametreleridir. Kazan parametreleri farklı olduğunda, çalışma sıvısını ısıtmak için üç aşamada ihtiyaç duyulan ısı emme oranı fark yaratır. Bu nedenle, üç ısıtma yüzeyinin ilgili düzenlemelerinin de değiştirilmesi gerekir. Yüksek parametrelere sahip büyük birimlere, buharlaşan ısı emilimi daha az iken, suyun ısıtılarak ısı emilimi, aşırı ısınarak buharın ısı emilimi, yeniden ısıtma ile ısı emilimi oldukça büyüktür. Bu nedenle, kaynamayan tip ekonomizörler, yüksek basınçlı basınç kazanları için ana tiptir.

  Şartname

  Açıklama
  Kazan ekonomizeri
  Malzeme
  Alaşımlı çelik, karbon çelik, SA210C, SA213T22, vb
  Malzeme standardı
  ASTM, EN veya ISO vb.
  boyut
  Özelleştirme
  Ağırlık
  Min. 10 ton

  Maks.: 1000 ton
  Eritme Süreci:
  EF + LF + VD
  süreç
  Malzeme → Külçe → Sıcak / Soğuk Haddeleme → Isıl işlem (Normalleştirme + tavlama) → Muayene → kaba işleme → UT → 2. Isıl işlem → ince talaş işleme → Muayene
  UT standardı
  ASTM A388 veya EN10228, vb.

  Kalite kontrol

  1. Uygulanan malzeme bilgileri ile darbe testi ve Mukavemet hesaplama raporu.

  2. çelik levha, tüp ve elektrot% 100 NDT (tahribatsız muayene) raporu

  3. X-ışını, γ-ışını ve sıvı penetrant testi muayene raporu (kaynak dikişi): tüm kazanın kalitesini sağlamak için

  4. Hidrolik test raporu: standart çalışma basıncı ve güvenliği sağlamak

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China