Ana sayfa ÜrünlerKızdırıcı ve Isıtıcı

Kömür Kazanları İçin Boyama ile Karbon Çelik Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma

Kömür Kazanları İçin Boyama ile Karbon Çelik Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma

  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
  • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers
 • Carbon Steel Superheater And Reheater With Painting For Pulverized Coal Boilers

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ASME, SGS, ISO9001
  Model numarası: Kızdırıcı ve ısıtıcı

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Ihracat için deniz layık Ambalaj
  Teslim süresi: 40 gün
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Type: Natural Circulation Uygulama: Kazan bakımı, Kazan Borusu, Isıtma elemanı
  Material: Carbon Steel Color: Customer's Requirement
  Fuel: Pulverized Coal Product Name: Superheater and reheater in boiler

  Kömürlü Kazanlar İçin Karbon Çelik Kızdırıcı ve Isıtıcı

  Açıklama

  Santral kazanı için, aşırı ısınmış buhar parametresini iyileştirerek termik santralin termal ekonomisini arttırmanın önemli bir yoludur. Kızgın buhar parametrelerinin artışı metal malzemelerle sınırlıdır. Süper ısıtıcıların tasarımı, ısıtma yüzey borularının dış duvar sıcaklığının, çeliğin oksidasyon direncinin izin verilen sıcaklığından daha düşük olduğundan ve bu arada mekanik mukavemetinden emin olmalıdır. kazanlarda kullanılan metal malzemelerin geliştirilmesi ile ülkemizde pwoer kazan kazanları zaten genellikle yüksek basınç, yüksek sıcaklık (9.8MPa, 540 derece) ve süper yüksek basınç parametreleri (13.7 MPa, 540 ve 555 derece) uygulamaktadır ve subkritik basınç geliştirmiştir. parametreleri (16.7MPa, 540 ve 555 derece). Şimdi birçok kazan süperkritik basınç parametreleri (24.5MPa, 540-570 derece) uygular ve çok az ünite bile daha yüksek basınç ve sıcaklık parametreleri uygular.

  Buhar basıncının artmasıyla, buhar türbini kuyruğunun buhar nemini azaltmak ve aynı zamanda güç istasyonunun termal ekonomisini daha da geliştirmek için, orta ısıtma sistemi yüksek parametreli güç istasyonunda yaygın olarak kullanılır, örneğin yüksek basıncın egzozunu göndermek buhar türbinindeki silindir tekrar kazanda yüksek sıcaklığa ısıtılacak ve daha sonra buhar türbininin orta basınçlı ve düşük basınçlı silindirine geri gönderilecek, genişleyecek ve çalışacaktır. Yeniden ısıtma elemanına yeniden ısıtıcı denir.

  Genel olarak, yüksek basınçlı kızdırıcıda ısıtılan buhara aşırı ısıtılmış buhar, yeniden ısıtıcı tarafından ısıtılan buhara yeniden ısıtılmış buhar denir. Yeniden ısıtılan buharın parametresi termal sirkülasyon ekonomisi ile ilgilidir. Genel olarak, yeniden ısıtılan buharın basıncı, aşırı ısıtılmış buharın yaklaşık beşte biri kadardır ve birincisinin sıcaklığı, ikincisinin sıcaklığı ile hemen hemen aynıdır. Örneğin, 125MW, 400t / s'lik kazan için ülkemizde, aşırı ısınmış buhar için parmameter 133.7Mpa ve 555 derecedir; yeniden ısıtılan buharın giriş ve çıkış basıncı 2.5 / 2.35MPa, sıcaklıkları da 555 derecedir. 200MW, 670t / s kazanlar için aşırı ısıtılmış buhar parametresi 13.7MPa, 540 derecedir; giriş ve çıkış basınçları 2.7 / 2.5Mpa'dır ve sıcaklık da 540 derecedir. 300MW, 600MW'a sahip kritik altı basınç kontrol sirkülasyonlu kazanlar için aşırı ısıtılmış buhar parametresi 18.27Mpa, 540 derecedir; giriş ve çıkış basınçları 3.83 / 3.63MPa, sıcaklık da 540 dgrees. Buharlı ısıtma sisteminin uygulanması, enerji santralleri için termal ekonomiyi% 4-5 oranında artırabilir. Ülkemizde 125 MW'ın üzerinde kapasiteye sahip ünitelerin tümü bir kez orta ısıtma sistemi uygularken, denizaşırı ülkelerde ise iki kat daha yüksek parametreli bazı ünitelere orta ısıtma sistemleri uygulanmaktadır.

  Modern kazanlarda, süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısı emme tüketimi, çalışma sıvısı için toplam ısı emiliminin yarısından fazladır, bu nedenle süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısıtma yüzeyleri, kazanların toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir oranı oluşturur ve bunlar yerleştirilmelidir. Duman sıcaklığının daha yüksek olduğu alanlarda, çalışma koşulları tüm ısıtma yüzeyleri arasında en kötü olanıdır. Isıtma yüzeylerinin boru duvar sıcaklığı maks. izin verilen çelik sıcaklığı, bu nedenle makul düzenleme süper ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcıların bir dnd tasarımı ise kazan için ekonomi ve güvenilirlik için çok önemlidir. Tasarımları söz konusu olduğunda, kızdırıcı ve yeniden ısıtıcıların güvenliği ve güvenilirliği güvencesi temelinde, özellikle alaşımlı çelik kullanımını kurtarmak için metal tüketimini en iyi şekilde korumak çok önemlidir.

  Büyük güç istasyonlarındaki kazanlar için, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar gerekli parçalardır, büyük ölçüde kazanların güvenliğini ve ekonomisini etkilemişlerdir. Süper ısıtıcılar, ana buharı, surnatured sıcaklıktan nominal aşırı ısıtılmış sıcaklığa ısıtan ısıtma yüzeyleridir ve yeniden ısıtıcılar, buhar türbini yüksek basınçlı silindirden eksajı belirli bir sıcaklığa ısıtan ısıtma yüzeyleridir. Kömür tipleri değişir, çıkış sıcaklığının -10- + 5 derece nominal seviyede olduğundan emin olmak için onları ayarlamaktır.

  Enerji santrallerindeki büyük kazanlar, kızdırıcılar ve yeniden ısıtıcılar toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir orana sahiptir, dumanın daha yüksek sıcaklıkta olduğu alanlarda düzenlenmelidir. Güç istasyonlarındaki termal sirkülasyonun verimliliğini artırmak için, buharın kademeli olarak iyileştirilmesi için orijinal parametrelerin iyileştirilmesi gerekir, buhar basıncının artışı, aşırı ısınmış buhar için karşılık gelen sıcaklık artışını gerektirir veya buhar türbininin büyük kademeli egzozunun nemi güvenliğini etkileyecek kadar yüksek. Böylece, süper ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılardan akan buhar yüksek sıcaklık buharıdır, ısı transfer performansı oldukça kötüdür, bu da süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların tüp duvar sıcaklıklarının yüksek olduğunu belirler.

  Kızdırıcı ve ısıtıcıların işlevleri ve özellikleri

  kızdırıcı ve ısıtıcıların işlevleri:

  Süper ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar, buhar sıcaklığını arttırmak, buhar entalpisini iyileştirmek ve güç istasyonu için termal sirkülasyon verimliliğini arttırmak için kullanılan ısıtma yüzeyleri için önemli parçalardır.

  Süper ısıtıcılar, surnatüre buharı belirli bir sıcaklıkla aşırı ısıtılmış buhara ısıtmaya çalışır. Kazan yükleri veya diğer çalışma koşulları değiştiğinde, aşırı ısıtılmış buhar sıcaklığının normal ve izin verilen sıcaklık değişimi aralığında olduğundan emin olmak gerekir.

  Güç istasyonundaki termal sirkülasyondan, orijinal basınç ve sıcaklık parametreleri daha yüksektir, sirkülasyonun termal verimliliği daha iyidir veya buhar türbini arkasının buhar nemi çok yüksektir, bu da güvenliğini etkiler. Süper ağır buhar sıcaklığı metal malzemelerle sınırlı olsa da, şu anda, metal malzemelerin sınırlandırılması nedeniyle, çoğu güç istasyonu kazanı için aşırı ısıtılmış sıcaklık hala 540-555 dgrees aralığındadır ve buhar türbini kanadının buhar nemini önlemek için arka çok büyük, böylece orta yeniden ısıtma sistemi uygulanır.

  Isıtıcıların işlevleri, buhar türbini yüksek basınçlı silindirin egzozunu, aşırı ısıtılmış sıcaklığa yakın veya eşit olan yeniden ısıtılmış sıcaklığa ısıtmak ve daha sonra buhar türbini blaceının kuruluğunu arttırmak ve çalışmak için orta basınç silindirine ve düşük basınca göndermek. arka. Genellikle, yeniden ısıtılan buharın basıncı aşırı ısıtılmış buharın beşte biri kadardır. Yeniden ısıtma sisteminin uygulanması, elektrik santralleri için termal verimliliği% 4-5 oranında artırabilir.

  Ülkemizde şimdiye kadar 125 mw'nin üzerinde kapasiteye sahip ünitelerin hepsi bir defalık orta ısıtma sistemi uygulamaktadır. Çift ısıtma, sirkülasyonun termal verimliliğini tekrar% 2 artırabilir, ancak sistem çok karmaşıktır, ulusal birimler için uygulanmaz, ancak denizaşırı büyük kazanlar için yaygındır.

  Prensip

  • Kızdırıcı prensibi buhar üreten kazan borularına benzer.

  • Yüksek sıcaklıktaki sıcak gazlar, aşırı ısıtıcı tüpleri süpürür ve büyüklük, aşırı ısıtıcıdan çıkan gaz çıkış sıcaklığına ve gaz hızına bağlı olan buhar sıcaklığını yükseltir.

  Uygulama

  doymuş buharı ısıtmak için kullanın, buhar sıcaklığı 900 dereceye kadar olabilir.

  Aşırı Isıtıcı Kapasitesi, Güç Üretimini Artırmak için Yükseltmeler

  Buhar kapasitesi, basınç, gerekli sıcaklık vb.Gibi gerekli teknik verileri bize gönderin.

  farklılıklar

  tip Avantajları Dezavantajları Destek yöntemi
  Kolye tipi 1. sağlam yapısal destek 1. Yoğuşan buhar ile akış tıkanması 2. Altta biriken suyu temizlemek için yavaş yeniden başlatma gerekir. yukarıdan desteklenir
  Ters tipi 1. yoğunlaştırılmış buhar uygun drenaj 1. özellikle yüksek hızlı gaz akışında yapısal sertlik eksikliği Aşağıdan desteklenir
  Yatay tip

  1. Uygun drenaj

  2. İyi yapısal sertlik.

  1. Alevi doğrudan görmezler, bu nedenle çoğunlukla konvektif tiptedirler. Genellikle ana fırına paralel dikey gaz kanallarında desteklenir.

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China