Ana sayfa ÜrünlerBoiler Economizer

Kömür Kazanı İçin Toz Manifoldlu Karbon Çelik Baca Gazı Ekonomizer

Kömür Kazanı İçin Toz Manifoldlu Karbon Çelik Baca Gazı Ekonomizer

  • Carbon Steel Flue Gas Economiser With Manifold Header For Pulverized Coal Boiler
  • Carbon Steel Flue Gas Economiser With Manifold Header For Pulverized Coal Boiler
  • Carbon Steel Flue Gas Economiser With Manifold Header For Pulverized Coal Boiler
  • Carbon Steel Flue Gas Economiser With Manifold Header For Pulverized Coal Boiler
 • Carbon Steel Flue Gas Economiser With Manifold Header For Pulverized Coal Boiler

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Jiangsu, Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ASME, EN, SGS, ISO9001
  Model numarası: kazan ekonomizer

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Denize dayanıklı ambalaj
  Teslim süresi: 30 GÜN
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Malzeme: Karbon çelik Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'cleanGoogleLink', to be a valid callback in : Toz kömür
  Kullanım: Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'cleanGoogleLink', to be a valid callback in Garanti: 1 yıl
  Adı: Isı Ekonomizörü Standart: ASME

  Termik Santralde Tozlaştırılmış Kömür Kazanları İçin Kanatlı Borulu Ekonomizer

  Fonksiyonlar

  Ekonomizörlerin kullanımının kökeni, baca gazı yıkama ısısı kullanarak besleme suyunu ısıtmak, böylece egzoz sıcaklığını düşürmek ve kazan verimliliğini arttırmak, yakıt tüketiminden tasarruf etmek, ekonomizörün isimlendirilmesidir. Kazan ekonomizörleri kullanılırsa, besleme suyu buharlaşma ısıtma yüzeyine gelmeden önce burada zaten ısıtılır, bu nedenle buharlaşma ısıtma yüzeyine alınan ısı ve ısıtma alanı kesinlikle azalır. Kazan ekonomizörleri karşı akım yerleştirilir. Çalışan akışkanın ortalama sıcaklığı, sivilenmiş suyunkinden daha düşüktür ve ince cidarlı ve küçük çaplı boruların uygulanması için koşullar oluşturmak için zorunlu akış uygular. Bütün yapı da çok sıkı. Dolayısıyla, ısı transferi sıcaklık farkı ve ısı transferi ortak verimli, aynı duman sıcaklık aralığına sahip olan konveksiyon buharlaşma tüp demetinden daha yüksektir. Bu kazan ekonomizörlerinin konveksiyonlu buharlaşma tüp demetlerinin yerini alması, metal tüketimini büyük ölçüde azaltabilir. Dahası, ısıtılmış besleme suyu buhar tamburuna gelir, bu şekilde su ve buhar tambur duvarı arasındaki sıcaklık farkını azaltabilir ve sonuçta buhar tamburunun ısıl gerginliğini azaltabilir. Yukarıdaki nedenlerden dolayı, artık ekonomizör kazanların en önemli parçalarıdır. Böylece ekonomizörlerin fonksiyonlarını aşağıdaki gibi yazabiliriz:


  1. yakıt tasarrufu: ekonomizörler kazanların arka kısmına yerleştirilir. Bu şekilde duman ve gaz sıcaklıklarını azaltabilir, böylece yakıt tasarrufu sağlanır.


  2. Buhar varillerinin çalışma koşullarını sağlayın: Ekonomizerler nedeniyle, buhar variline girerken besleme suyu sıcaklığı artar. Besleme suyu ve buhar tambur duvarı arasındaki sıcaklık farkını ve aynı zamanda buhar tamburunun ısıl gerilmesini azaltır, böylece buhar tamburlarının çalışma koşullarını iyileştirir ve servis ömrünü uzatır.


  3. kazan üretim maliyetini düşürün: besleme suyu için kazan ekonomizörlerinde ısıtılır. Düşük fiyatlı yedek parçaların yüksek fiyatlı su duvar panellerinin yerini almak için kazan ekonomizörleri olarak kullanılması kazan üretim maliyetini düşürür.


  Türleri


  Malzemelere göre ekonomizörler çelik boru ekonomizörlerine ve demir ekonomizörlere ayrılabilir. Günümüzde, çoğu büyük ve orta hacimli kazanlar, çelik borulu ekonomizörlerini yaygın olarak kullanır, çünkü yüksek mukavemetli ve güvenilir çalışma kabiliyetine sahiptirler ve bu arada, ısı transferine, küçük yapıya ve düşük maliyete iyi performans gösterirler. Zayıf noktalardan biri kötü korozyon direncidir, ancak şimdi modern kazan besleme suyu kesinlikle arıtılıyor, bu yüzden sorun neredeyse çözüldü.


  Çalışma akışkanının ısıtma uzatmasına göre, ekonomizörler kaynama ve kaynama tiplerine ayrılabilir.


  1. Kaynatma ekonomizörleri: çıkış suyu sıcaklığı yalnızca soyunma sıcaklığına ulaşmaz, aynı zamanda buharlaşan bir miktar su da yapabilir, oran toplam besleme suyunun yaklaşık% 10 - 15'i kadardır; çalışan sıvıya.


  2. Kaynamayan ekonomizörler: çıkış sıcaklığı verilen basınç altındaki kaynama noktasından 20-25 derece daha düşük.


  Orta basınçlı kazanların çoğu kaynatma tipi ekonomizör kullanır. Bunun nedeni, orta basınçlı kazanlarda suyun buharlaşma gizli ısısının yüksek olması ve ısıtılmış suyun ısısının daha küçük olmasıdır. Bu nedenle, kazan ekonomizerinde buharlaştırılacak bir miktar su göndermek, bu sayede, cenazelerde dengesiz yanmayı önlemek ve çok düşük çıkış baca gazı sıcaklığının neden olduğu süper ısıtıcılar olarak ısıtma yüzeylerinde artan metal tüketimini önlemek için gereklidir. Ek olarak, ekonomizörlerin rolünü oynamaya yardımcı olabilir.


  Süper yüksek basınçlı kazanlar çoğunlukla kaynatmasız tip ekonomizörler kullanır. Bunun nedeni, basıncın daha yüksek olması durumunda, buharlaşmanın gizli ısısının azalması, ısıtılmış suyun ısısının daha fazla artması nedeniyle, su duvar panellerinde ısıtılmak üzere bir miktar suyun gönderilmesinin gerekli olmasıdır. fırın çıkışlarının ve fırın içindeki ısınma yüzeylerinin fırınlarda ve çıkış baca gazında çok yüksek sıcaklıklara neden olması. Bu yüzden genellikle çok yüksek basınçlı kazanlar kaynatmasız tip ekonomizerler kullanır.


  Hangi tür ekonomizörlerin kazan parametreleri olduğunu dikkate almak için ana faktör. Kazan parametreleri farklılık gösterdiğinde, üç aşamada ihtiyaç duyulan ısı emiliminin, çalışma akışkanını ısıtmak için oranı fark yaratır. Bu nedenle, üç ısıtma yüzeyinin karşılık gelen düzenlemelerinin de değişmesi gerekir. Yüksek parametrelere sahip büyük ünitelerde buharlaşma ısı emilimi daha azdır, oysa suyun ısınması ile ısı emilimi, aşırı ısınmadan buharın ısı emilimi, yeniden ısıtma ile ısı emilimi oldukça büyüktür. Bu nedenle, kaynamayan tip ekonomizörler, süper yüksek basınçlı kazanlar için ana tiptir.

  Özellikler

  Açıklama Kazan ekonomizer
  Malzeme Alaşımlı çelik, Karbon çeliği, SA210C, SA213T22, vs.
  Malzeme standardı ASTM, EN veya ISO vb.
  boyut Özelleştirme
  Ağırlık

  Min: 10 ton

  Maks.: 1000 ton

  Eritme İşlemi: EF + LF + VD
  süreç Malzeme → Külçe → Sıcak / Soğuk Haddeleme → Isıl İşlem (Normalleştirme + temperleme) → Muayene → kaba işleme → UT → 2. Isıl işlem → bitirme işleme → Muayene
  UT standardı ASTM A388 veya EN10228, vb

  Kalite kontrol

  1. Uygulamalı malzeme bilgisi ile darbe testi ve Mukavemet hesaplama raporu.

  2. Çelik levha, tüp ve elektrotun% 100 NDT (tahribatsız muayene) raporu

  3. X-ışını, γ-ışını ve sıvı nüfuz etme testi inceleme raporu (kaynak dikişi): tüm kazanın kalitesini sağlamak için

  4. Hidrolik test raporu: standart çalışma basıncı ve güvenliği sağlamak

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China