Ana sayfa ÜrünlerKazan Ekonomizörü

ASME Standart Boyalı Yatay Kazan Ekonomizörü Gaz Yakıtlı Elektrik Santrali Düşürücü

ASME Standart Boyalı Yatay Kazan Ekonomizörü Gaz Yakıtlı Elektrik Santrali Düşürücü

ASME Standart Boyalı Yatay Kazan Ekonomizörü Gaz Yakıtlı Elektrik Santrali Düşürücü
ASME Standard Painted Horizontal Boiler Economizer Gas Fired Power Plant Reducing
ASME Standart Boyalı Yatay Kazan Ekonomizörü Gaz Yakıtlı Elektrik Santrali Düşürücü
Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Jiangsu, Çin
Marka adı: HD Boiler
Sertifika: ASME, TUV, EN3834, ISO9001, Grade A
Model numarası: HDB Ekonomizer
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 10 Takım
Fiyat: USD20,000 to USD50,000 per set
Ambalaj bilgileri: Demir çerçeve ile ihracat için denize uygun ambalaj
Teslim süresi: Peşinat veya L/C aldıktan sonra 80 gün içinde
Ödeme koşulları: Görüşte L/C, T/T
Yetenek temini: Ayda 300 takım
İletişim
Detaylı ürün tanımı
Başvuru: Santral Kazanı, Eşanjör Malzeme: paslanmaz çelik, Kazan çeliği, Çelik boru
yakıtlar: Kömür Yakıtlı, Petrol Yakıtlı, Gaz Yakıtlı Yüzey İşlem: Boyalı
yapı: Yatay Liman: Şanghay, Zhangjiagang
Vurgulamak:

Yatay Kazan Ekonomizeri

,

Boyalı Kazan Çeliği Ekonomizeri

,

Gaz Yakıtlı Kazan Ekonomizeri

 

Tüketim Oranını Düşüren ASME Standart Karbon Çelik Ekonomizör Santrali


ekonomizer Türler

 

Çalışma akışkanının ısıtma uzantısına göre ise ekonomizerler kaynamayan ve kaynayan tiplere ayrılabilir.


1. Kaynama ekonomizörleri: çıkış suyu sıcaklığı sadece doğal sıcaklığa ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda bir miktar suyu buharlaştırabilir, oran toplam besleme suyunun yaklaşık %10-15'idir, çok fazla akış direncine neden olması durumunda %20'den fazla değildir. çalışma sıvısına.


2. Kaynamayan ekonomizörler: Çıkış sıcaklığı verilen basınç altında kaynama noktasından 20-25 derece daha düşüktür.


Orta basınçlı kazanların çoğu kaynama tipi ekonomizör kullanır.Bunun nedeni, orta basınçlı kazanlarda suyun buharlaşma gizli ısısının yüksek, ısıtılan suyun ısısının ise düşük olmasıdır.Bu nedenle bacalarda kararsız yanmaları önlemek ve çıkış baca gazı sıcaklığının çok düşük olması nedeniyle kızdırıcı olarak ısıtma yüzeylerinde artan metal tüketimini önlemek için buharlaştırılmak üzere bir miktar suyun kazan ekonomizerine gönderilmesi gerekir.Ek olarak, ekonomizör rolünü oynamaya yardımcı olabilir.


Süper yüksek basınçlı kazanlar çoğunlukla kaynatmayan tip ekonomizörler kullanır.Bunun nedeni, basınç yükseldikçe buharlaşma gizli ısısının azalması ve ısıtılan suyun ısısının daha fazla artmasıdır. Fırın çıkışlarının ve fırının içindeki çok yüksek sıcaklıkların neden olduğu fırın çıkışlarının ısıtma yüzeyleri ve çıkış baca gazı.Bu nedenle, genellikle süper yüksek basınçlı kazanlar, kaynamayan tip ekonomizörler kullanır.


Hangi tip ekonomizerlerin dikkate alınması gereken ana faktör kazanın parametreleridir.Kazan parametreleri farklı olduğunda, çalışma sıvısını ısıtmak için üç aşamada ihtiyaç duyulan ısı absorpsiyon oranı farklılık gösterir.Bu nedenle, üç ısıtma yüzeyinin karşılık gelen düzenlemelerinin de değişmesi gerekir.Yüksek parametrelere sahip büyük ünitelerde, buharlaşmalı ısı absorpsiyonu daha azdır, suyun ısıtma yoluyla ısı absorpsiyonu, aşırı ısıtma ile buharın ısı absorpsiyonu, yeniden ısıtma ile ısı absorpsiyonu oldukça büyüktür.Bu nedenle, kaynamayan tip ekonomizörler, süper yüksek basınçlı üniteli kazanlar için ana tiptir.


Fonksiyonlar


Ekonomizer kullanmanın kökeni, egzoz sıcaklığını düşürmek ve kazan verimini artırmak, yakıt tüketiminden tasarruf sağlamak için baca gazı atık ısısı kullanarak besleme suyunu ısıtmaktır, buna ekonomizer adı verilir.Kazan ekonomizörleri kullanılırsa, besleme suyu buharlaşma ısıtma yüzeyine gelmeden önce burada ısıtılır, böylece buharlaşma ısıtma yüzeyinde emilen ısı ve ısıtma alanı kesinlikle azalır.Kazan ekonomizörleri ters akımlı yerleştirilmiştir.Çalışma akışkanı ortalama sıcaklığı, doğal sudan daha düşüktür ve ince duvarlı ve küçük çaplı boruların uygulanması için koşullar yaratmak için zorunlu akış uygular.Bütün yapı da çok sıkı.Bu nedenle, ısı transfer sıcaklık farkı ve ısı transfer katsayısı, aynı duman sıcaklık aralığına sahip konveksiyon buharlaşma tüp demetinden daha yüksektir.Konveksiyon buharlaşma boru demetlerinin yerini alacak kazan ekonomizörleri, metal tüketimini büyük ölçüde azaltabilir.Ayrıca, ısıtılmış besleme suyu buhar tamburuna gelir, bu şekilde su ile buhar tamburu duvarı arasındaki sıcaklık farkını azaltabilir ve sonuçta buhar tamburunun termal stresini azaltabilir.Yukarıdaki nedenlerden dolayı, artık ekonomizer, kazanların en önemli parçalarıdır.Böylece ekonomizörlerin fonksiyonlarını aşağıdaki gibi yazabiliriz:


1. Yakıt tasarrufu: Ekonomizerler kazanların arka kısmına yerleştirilmiştir.Bu şekilde duman ve gaz sıcaklıkları düşürülebilir, böylece yakıt tasarrufu sağlanabilir.


2.Buhar varillerinin çalışma koşullarını iyileştirin: Ekonomizerler nedeniyle, buhar tamburuna girerken besleme suyu sıcaklığı artar.Besleme suyu ve buhar tamburu duvarı arasındaki sıcaklık farkını ve ayrıca buhar tamburunun termal stresini azaltır, böylece buhar tamburlarının çalışma koşullarını iyileştirir ve servis ömrünü uzatır.


3. Kazan imalat maliyetini düşürün: Besleme suyu kazan ekonomizerlerinde ısıtıldığı için.Bazı yüksek fiyatlı yüksek sıcaklık su duvar panellerinin yerine kazan ekonomizörü olarak düşük sıcaklıklı yedek parçaların kullanılması, kazan üretim maliyetini düşürür.

 

Besleme suyundan kızgın buhara ısıtılan kazanda üç aşama vardır: besleme suyu ön ısıtması, buharlaştırma ve kızgınlık.Üç aşama, üç farklı ısıtma yüzeyinde tamamlanır.Kazan buhar ve su devresi, üç farklı ısıtma yüzeyi ve bunların bağlantı borularından oluşmaktadır.Kazan ekonomizörleri bunlardan biridir ve besi suyunun ön ısıtılması için doğru ekipmandır.Böylece kazan buhar ve su devresinde kazan çalışma sıvısı için en düşük sıcaklığa sahip ısıtma yüzeyidir.Bu ekipmanın içinden geçen çalışma sıvısı monofazik sudur (kaynamayan ekonomizör).

 

 

Özellikler

 
Tanım Kazan ekonomizörü
Malzeme Alaşımlı çelik, Karbon çeliği, SA210C ,SA213T22, vb.
Malzeme standardı ASTM, EN veya ISO vb.
Boyut özelleştirme
Ağırlık

Min: 10 ton

Maks.:1000 ton

Eritme Süreci: EF+LF + VD
İşlem Malzeme→Külçe → Sıcak/Soğuk Haddeleme→ Isıl işlem (Normalleştirme+ tavlama) → Muayene →kaba işleme→UT →2. Isıl işlem →finiş işleme →Muayene
UT standardı ASTM A388 veya EN10228, vb.

 

Kalite kontrol

 

1. Uygulanan malzeme bilgileri ile Darbe testi ve Mukavemet hesaplama raporu.

2. % 100 NDT (tahribatsız muayene) çelik levha, boru ve elektrot raporu

3. X-ray, γ-ray ve sıvı penetrant testi inceleme raporu (kaynak dikişi): tüm kazanın kalitesini sağlamak için

4. Hidrolik test raporu: standart çalışma basıncını ve güvenliğini sağlayın

 

ASME Standart Boyalı Yatay Kazan Ekonomizörü Gaz Yakıtlı Elektrik Santrali Düşürücü 0ASME Standart Boyalı Yatay Kazan Ekonomizörü Gaz Yakıtlı Elektrik Santrali Düşürücü 1

İletişim bilgileri
Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

İlgili kişi: Elsie 李晨

Tel: +8615950971709

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

İLETİŞİM

Adres: Adres: N0.1, Dongli Yolu, Donglai, Zhangjiagang Şehri, Jiangsu Eyaleti, Çin

Fabrika adres:Adres: N0.1, Dongli Yolu, Donglai, Zhangjiagang Şehri, Jiangsu Eyaleti, Çin