Ana sayfa ÜrünlerBoiler Manifold Headers

Power Station İçin Karbon Çelik ASME Standart Kazan Parçaları Manifold Başlığı

Power Station İçin Karbon Çelik ASME Standart Kazan Parçaları Manifold Başlığı

  • Carbon Steel ASME Standard Boiler Parts Manifold Header For Power Station
  • Carbon Steel ASME Standard Boiler Parts Manifold Header For Power Station
  • Carbon Steel ASME Standard Boiler Parts Manifold Header For Power Station
 • Carbon Steel ASME Standard Boiler Parts Manifold Header For Power Station

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Jiangsu, Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ISO9001, ASME, SGS TUV, EN
  Model numarası: Kazan manifoldu başlığı

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Kontrplak durumda ve metal kemer
  Teslim süresi: 30 GÜN
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Türü: Doğal Sirkülasyon, Kazan parçaları Yapısı: Su Borulu
  Kullanım: Endüstri / Elektrik santrali, elektrik santrali Ürün adı: Enerji tasarrufu Endüstriyel Buhar Kazanı Parçaları Manifold Başlığı
  Basınç: yüksek basınç Stil: Yatay
  Yakıt: Kömürlü Malzeme: çelik veya çelik alaşımlı, karbon çelik
  Bağlantı noktası: Shanghai Yakıtlar: Kömür / Gaz / Kömür Yakıtlı / Su Sıcaklığı

  Power Station İçin Karbon Çelik ASME Standart Kazan Parçaları Manifold Başlığı

  Ürün Açıklaması

  Kazan verimliliğini arttırmak için kazanlar, ısı transfer alanını arttırmak için kademeli olarak borulu kazanlar halinde geliştirilir. Tencere suyu tencerenin namlusundan aşağı kutunun içinden aşağı kutuya akar ve her bir boru demetine kutu gövdesi tarafından dağıtılır. Bu tüp demetlerindeki su sürekli olarak ısı enerjisini emer ve üst kutu gövdesinde toplanır ve daha sonra tekrar kazan namlusuna akar. Üst ve alt kutu gövdesi başlıklarını diyoruz. Başlık, kazanın üst başlık ve alt başlık olarak ayrılan önemli bir parçasıdır.

  Ana fonksiyon çalışma akışkanlarını toplamak veya çalışma akışkanlarını başlıklardan diğer boru hatlarına yeniden dağıtmaktır. Yani, çalışma akışkanlarının eşit şekilde dağılmasını ve ısıtılmasını sağlamak için çalışma akışkanlarını toplamak, karıştırmak ve dağıtmaktır. Kok geçirmez kutu olarak da adlandırılan alt başlık, ızgarasının her iki tarafında bulunur ve yanan kömür dikişiyle doğrudan temas eder. İşlevi, koklaşabilir cürufun yan duvar ile bağlanmadan soğutulmasıdır.

  Türleri

  Konumuna göre üst başlık ve alt başlık veya giriş başlığı ve çıkış başlığı vardır. Toplanan paket türlerine göre su duvar başlıkları, süper ısıtıcı başlıkları, ekonomizör başlıkları vb.

  Fonksiyonlar

  Başlık, kazanların çalışma maddelerini karıştırmak ve çalışma maddelerinin eşit şekilde ısınmasını sağlamak için kullanılan boru bağlantı parçalarıdır. Genellikle endüstriyel kazanların fırın duvarları, boru sıralarından (su soğutmalı duvarlar) oluşur, ancak kazanların büyüklüğü büyüktür ve yapı karmaşıktır. Tüm tüplerdeki çalışan maddelerin aynı ısıyı emdiğini garanti edemez. Farklı kısımlarda ısı emiliminde birçok farklılık vardır. Montaj başlıkları, her bir borudaki çalışma maddesinin burada birleşmesine izin verebilir ve ısı sapmasını azaltmak için her bir borunun bir sonraki seviyesine dağılabilir, böylece ısı emilimi, çalışma akışkanının akışı ve kazanın soğutma ve ısıl verimi optimize edilir ve geliştirilmiş; Ek olarak, kazanın üst, orta ve alt kısımlarındaki boruların büyüklük, sayı ve yerleşimleri farklıdır. Başlık, çalışan maddelerin düzgün akışını sağlamak için her bir parçanın birleştirilmesinden sorumludur.

  Başlıkların üretim süreci

  Yapı ve malzeme

  Tüm kazan tiplerinde veya derecelerinde, başlık yapısı temel olarak benzerdir, çoğunlukla namlu, uç kapağı, büyük ve küçük boru bağlantıları, tees, dirsekler, aksesuarlar (önceden kaynaklı parçalar veya kaldırma kulakları) ve diğer parçalardan oluşur. Başlığın tipik yapısı, Şekil 1 'de gösterilmiştir.

  Santral kazanlarında başlık namlusu çap aralığı genellikle 89 mm ila 914 mm, duvar kalınlığı aralığı 7 mm ila 150 mm ve maks. Uzunluk 23000 mm'dir. Başlık karbon çelikten (20G, SA-106B, SA-106C gibi), düşük alaşımlı ısıya dayanıklı çelikten (15CrMoG, 12Cr1MoVG, WB36, SA-335P12, SA335-P22 gibi), orta alaşımlı ısıya dayanıklıdır çelik (SA-335P91 gibi) ve ultra süper kritik kazanlar SA-334P122, SA-335P92, vb. kullanmaktadır. Başlık üretiminde yaygın olarak kullanılan ekipman oluk makinesi, delme makinesi, delme makinesi, halka şeklinde dikiş için otomatik kaynak makineleri ark kaynak makinesi içerir , CO2 gaz kalkanı kaynak makinesi, boru bükme, hidrolik pres, ısıl işlem fırını ve piston hidrolik

  Üretim sürecine giriş

  • Varil körleme

  Başlık silindirlerinde geniş çaplı dikişsiz çelik borular kullanılmaktadır. Silindir kesme genellikle manyetik tekerlekli gaz kesme makinası ile yapılır. Bu yöntem, manyetik tekerlekli arabaya bir alev gazı kesme tabancası monte etmektir. Gaz kesme tabancası, gaz kesme tabancasının dairesel hareketini sürmek için tüp duvarındaki manyetik tekerlekli araba tarafından adsorbe edilir. Kalın duvarlı tüpleri keserken, Şekil 4'te gösterildiği gibi, kesmeden önce 7 mm'lik bir delik önceden delinmesi gerekir. Bu kesme yöntemi basit işlem, hızlı hızlı ve düzgün kesme kenarı özelliklerine sahiptir. Kesmeden önce, duvar kalınlığına ve silindirin malzemesine göre ilave ön ısıtma önlemleri alınmalıdır. Ancak P91 dereceli malzemenin silindiri için, zayıf termal kesme performansı nedeniyle, Şekil 3'te gösterildiği gibi malzemeyi kesmek için büyük şerit testere makinesi kullanılabilir.

  • Dirsek basıncı

  Başlık veya boru hattındaki çoğu dirsek, geniş çaplı kalın duvarlı dirseklerdir. Bükülme yarıçapı, boru hattının çapının iki katına eşittir. Presleme işlemi kabul edildi. Geniş çaplı ve kalın çeperli dirseklerin bükülme açıları 90 derecelik, 75 derecelik, 40 derecelik veya 45 derecelik, 30 dereceliktir ve bunların arasında en çok 90 derecelik dirsek kullanılır.

  Dirsek basarken, genellikle iki çeşit presleme yöntemi vardır: Birincisi, boşlukların tümünün büyük çaplı dikişsiz çelik borulardan yapılması ve dirseklerin çoklu sıkıştırma ve ekstrüzyon yöntemleri ile yapılmasıdır. Esas olarak kalın çeperli kısa yarıçaplı dirseklerin işlenmesi için kullanılır. Dirseklerin elipsliğini ve inceltme gereksinimlerini sağlamak için, her deformasyondan önce deformasyon öncesi düzleştirme miktarı kontrol edilmelidir. Son olarak, son işlem kalıbı, Şekil 5a'da gösterildiği gibi şekillendirmeyi bitirmek için kullanılır. Diğeri ise, boşluğun, ilk önce iki kavisli yarı dairesel karoya bastırılan ve daha sonra alın kaynaklı olan çelik plakadan yapılmasıdır. Boşluğun kaynak dikişi, kaynak işleminden önce arka kısımda astar halkaları bulunan tam nüfuzlu bir yapıya sahiptir ve destek kaynak işleminden sonra temizlenir. Dirseklerin her iki tarafında da düz bölümler yoktur. Bu tip presleme metodu, ince kalınlıktaki duvar dirsekleri için uygundur.

  • Büyük kalibreli tees imalatı

  Teeler genellikle dövme ve ekstrüzyon tees (bundan sonra dövme ve presleme tees olarak anılacaktır), kaynak tees ve delme ve kaynak tees ayrılmıştır.

  Dövme tee, küçük akış direnci özelliklerine sahip en yaygın kullanılan türdür. Dövme tee bankası, açma, ön deformasyon, flanşlama, son işlem ve çap azaltma gibi çok sayıda sıcak presleme işleminden oluşan büyük çaplı dikişsiz borudan yapılır. Tişörtün yapısı eşit çaplı tişört olarak tasarlanmalı veya branş borusunun çapı ana borunun çapından daha az olmalıdır. Kalıp kısıtlamasına bağlı olarak, ana borunun uzunluğu 1200 mm'nin üzerinde değildir ve dal borusunun yüksekliği 200 mm'nin üzerinde değildir.

  Kaynaklanmış tee sadece çok az akış direnci gerektiren ekonomizer sisteminde kullanılır.

  Kaynaklanmış tişörtün dallanma borusunun ucu eyer oluğunda işlenir, kaynağın dış yüzeyi yumuşak geçişle cilalanır, ana borunun iç delik kenarı yarıçapı 8 mm veya üzerinde olan yuvarlak bir köşeye cilalanır ve kaynak 100 Isıl işlemden önce ve sonra% RT +% 100 UT +% 100 MT.

  Zımbalama ve kaynak tees, yalnızca daha ince duvar kalınlığına sahip yeniden ısıtma sisteminde (uygulamada kademeli olarak azaltılmış) kullanılır. Zımbalama ve kaynak tees kalın duvarlı çelik plakalardan yapılır. İlk olarak, üst ve alt yarım daire kiremit fayansları delinir, daha sonra üst ve alt yarım kiremitlere delikler açılır, teflerin dal borularını üretmek için damgalama flanşları ve son işlemleri yapılır. Son olarak, üst ve alt yarım başlıklar kesilir ve dar aralıklı ark kaynağı ile iki uzunlamasına dikiş birleştirilebilir.

  Hangi tee kullanılırsa kullanılsın, tee'nin herhangi bir bölümünün gerçek duvar kalınlığı teorik minimum duvar kalınlığından daha büyük olmalıdır. Dikişsiz olarak kullanılan dikişsiz çelik boru veya çelik levha,% 100 ultrasonik muayeneden geçirilmelidir.

  • Varil sondaj

  Boru deliği rocker delme makinesi veya CNC çok eksenli delme makinesi tarafından işlenir. Yüksek üretim verimliliği, hassas boru deliği delik ölçüsü özelliğine sahiptir ve tasarlanan delme aleti boru deliğinin kanalını bir kerede işleyebilir.

  • Boru bağlantılarının montajı ve kaynağı

  Başlık silindirinde genellikle iki çeşit boru bağlantısı bulunur. Bunlardan biri, el kapağı delik borusu eklemi ve uç kapağın yakınındaki valf yuvası ve halka şeklinde dikiş gibi 101,6 mm'den daha büyük çaplı büyük çaplı bir borudur. Diğeri, başlığın kaynağını ekonomizer, kızdırıcı ve tekrar ısıtıcı gibi tüp panellerle monte etmek için kullanılan, 101.6 mm'den daha küçük bir çapa sahip küçük çaplı bir boru ekidir. Tüm başlık tamburunun üzerine kaynaklanmış yakın sıralara sahip çok sayıda küçük çaplı boru ek yeri vardır. Bazıları uzunluğu 300 mm'den az olan kısa boru bağlantıları, bazıları ise 300-1700 mm arasında belirli bir şekil ve uzunlukta bükülen uzun boru bağlantılarıdır.

  Büyük boru eklemi eklemi eyer şeklindedir. Argon ark kaynağı (manuel ve otomatik dahil) genellikle alt ataşmanlama, elektrot ark kaynağı veya kapağı doldurmak için CO2 gazı korumalı kaynak için kullanılır. Bunlar arasında, özlü telli CO2 gazı korumalı kaynak, son yıllarda yüksek kaynak verimliliğine ve güzel kaynak oluşumuna sahip yeni geliştirilen bir kaynak teknolojisidir. Kaynak verimi manuel ark kaynağının iki katından fazla olabilir.

  Küçük boru bağlantı noktalarının sayısı başlıktaki en büyük ve yapı en karmaşık olandır. Boru panellerinin ısıtma yüzeyi ile bağlantı nedeniyle ve boru panelinin ısıtılması ile üretilen genleşmeyi emmek için, küçük boru bağlantıları genellikle belirli bir şekilde bükülür. Bu nedenle, küçük boru bağlantılarının konumlandırılması, kurulum ve kaynak sırasında çok kritik olacaktır. İlk olarak, başlığın ucunda yer alan her bir boru ek yeri sırası toplanır ve konumlandırılır, daha sonra boru biçimli uç gerilir ve konumlandırma gözenekli levha monte edilir. Kalan boru şeklindeki eklemler, konumlandırma gözenekli levhadaki deliklere göre birleştirilir ve kaynaklanır, böylece tüm boru biçimindeki eklemlerin eğim büyüklüğü sağlanır.

  • Başlık ısıl işlem

  Büyük ölçekli ısıl işlem fırını, başlığın ısıl işlem gereksinimlerini çok iyi karşılamayı sağlayan entegre ısıl işlem için başlığın beslenmesinde kullanılır.

  Başlık hidrolik basınç testi

  Hidrolik basınç testi yapılırken ortam havası sıcaklığı 5 dereceden az değildir ve su sıcaklığı, test edilen iş parçası malzemesinin çiğlenme noktasından ve kırılgan geçiş sıcaklığından daha yüksektir, fakat 70 dereceden yüksek değildir. Karbon çeliği için önerilen sıcaklık 21-40 derece, alaşımlı çelik ise 30-50 derecedir. Hidrolik basınç testinden sonra, iş parçasının içindeki su boşaltılır, daha sonra iş parçasının dış yüzeyi basınçlı hava ile kurutulur ve daha sonra iş parçasının içinde birikmiş su olmadığından emin olmak için iş parçasının iç kısmı basınçlı hava ile üflenir. başlık.

  Başlığın iç temizliği

  Başlıkta hasır şapkalar, demir artıkları ve diğer artıklar varsa, santral çalışırken tüpün patlamasına ve diğer kapanma kazalarına neden olmak çok kolaydır. Bu nedenle, başlığın temizliği kesinlikle kontrol edilmelidir. Başlıktaki delikleri açtıktan sonra, tüp deliklerinin iç duvarındaki hasır şapkalar ve çapaklar iç R rüzgar frezesi kesicisi ile temizlenmeli ve başlık içindeki döküntüler zaman içerisinde temizlenmelidir. Doldururken ve kaynak yaparken, başlığın içine çeşitli eşyalar düşmemesine dikkat edin. Hidrolik basınçtan sonra doldurma ve pah kırma işlemlerinde, demir talaşlarının düşmesini önlemek için diğer boru bağlantılarını kapatın. Fabrikadan çıkmadan önce yapılan son temizlik işleminde, yabancı boru gövdesinin boru bağlantısını engellemesini önlemek için her boru eklemi tel halat tarafından kontrol edilir. Silindir gövdesi içindeki kalıntıları temizlemek için basınçlı hava üfleme yöntemi kullanılır. Endoskop, her bir başlığın iç temizliğinin gereklilikleri karşılayabildiğinden emin olmak için her bir boru bağlantısının içini ve başlığı kontrol etmek için kullanılır .

  teknik parametreler

  Çap (OD) ∅76mm ~ ∅914mm
  Uzunluk (Maks) 23000mm
  Sıcaklık (℃) ~ 1500 300
  Malzeme

  1. Karbon çeliği: 20G, SA-106B, SA-106C, vb.

  2. Düşük alaşımlı ısıya dayanıklı çelik: 15CrMoG, 12Cr1MoVG, SA-335P12, SA335-P22, vb.

  3. Orta alaşımlı ısıya dayanıklı çelik: SA-335P91, vb.

  4. Özel malzeme (ultra-kritik): SA-335P122, SA-335P92, vb.

  Kazan başlıkları su duvarı başlığı, kızdırıcı başlığı, ekonomizör başlığı vb. Kazan sistemlerinde toplama, karıştırma ve yeniden dağıtma işlemlerini gerçekleştirir. Yapısal olarak uç kapak tutucular veya boyun tutucular içerirler.

  Şirket Bilgisi
  sertifika
  Bizimle iletişime geçin

  Adres: No.1 1 Dongli Yolu, Donglai, Zhangjiagang Şehri, Jiangsu Eyaleti, Çin
  Tel: +86 (0) 512 5866 6196
  Faks: +86 (0) 512 5877 4453
  Web: www.boilerfabrication.com

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Felix

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China