Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Şirket haberleri
Ana sayfa ÜrünlerKızdırıcı ve Isıtıcı

Güç İstasyonu İçin Boyalı Paslanmaz Çelik Yatay Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma Cihazı

Güç İstasyonu İçin Boyalı Paslanmaz Çelik Yatay Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma Cihazı

  • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station
  • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station
 • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ASME, SGS, ISO9001
  Model numarası: Kızdırıcı ve ısıtıcı

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Ihracat için deniz layık Ambalaj
  Teslim süresi: 40 gün
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Türü: Doğal Dolaşım Uygulama: kazan bakımı, kazan borusu, ısıtma elemanı
  Malzeme: Çelik, ısıya dayanıklı çelik Kullanım: Endüstriyel, Elektrik Santrali, Termik elektrik santrali / istasyon kazanı
  Renk: Müşteri gereksinimi Yakıt: Kömürlü
  Koşul: Yeni Stil: Yatay ve dikey

  Isıtma sistemi olarak Kazan Kızdırıcısı ve Kızağı

  Açıklama

  Enerji santrali kazanı için, aşırı ısıtılmış buhar parametresini iyileştirerek ısıl enerji santralinin ısıl ekonomisini arttırmanın çok iyi bir yoludur. Aşırı ısınmış buhar parametrelerinin artışı metal malzemeler ile sınırlıdır. Süper ısıtıcıların tasarımı, ısıtma yüzeyi borularının dış duvarının sıcaklığının, çeliğin oksidasyon direncinin izin verilen sıcaklığından düşük olmasını ve bu arada mekanik mukavemetini sağlamalıdır. kazanlarda kullanılan metal malzemenin gelişmesiyle birlikte ülkemizde pwoer istasyon kazanları zaten yüksek basınç, yüksek sıcaklık (9.8MPa, 540 derece) ve süper yüksek basınç parametreleri (13.7 MPa, 540 ve 555 derece) uygulamaktadır ve alt kritik basınç geliştirmiştir. parametreler (16.7MPa, 540 ve 555 derece). Artık çok sayıda kazan süper kritik basınç parametreleri uygulamaktadır (24.5MPa, 540-570 derece) ve hatta çok az sayıda ünite daha yüksek basınç ve sıcaklık parametreleri uygulamaktadır.

  ayrıntılar

  Modern kazanlarda, süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısı absorpsiyon tüketimi, çalışan akışkan için toplam ısı absorpsiyonunun yarısından fazladır, bu nedenle süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısıtma yüzeyleri, kazanların toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir orana sahiptir ve yerleştirilmeleri gerekir. duman sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerde, çalışma koşulları tüm ısıtma yüzeyleri arasında en kötüsüdür. Isıtma yüzeylerinin duvar sıcaklığı maksimum değere yakındır. izin verilen çelik sıcaklığı, bu nedenle makul düzenleme süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların dnd tasarımı, kazanın süresinde ekonomiklik ve güvenilirlik için çok önemlidir. Tasarımlarına gelince, kızdırıcı ve tekrar ısıtıcının güvenlik ve güvenilirliğinin güvencesine dayanarak, özellikle alaşımlı çelik kullanımından tasarruf etmek için en iyi şekilde metal tüketimini korumak gerekir.

  Büyük güç istasyonlarındaki kazanlar için, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar gerekli parçalardır, büyük ölçüde, kazanların güvenliğini ve ekonomisini düşürdüler. Aşırı ısıtıcılar, ana buharı erimiş sıcaklıktan nominal aşırı ısıtılmış sıcaklığa kadar ısıtan ısıtma yüzeyleridir ve tekrar ısıtıcılar, buhar türbini yüksek basınç silindirinden belirli bir sıcaklığa çıkan ısıyı ısıtan ısıtma yüzeyleridir. Kömür tipleri değiştikçe, çıkış sıcaklığının -10- + 5 derece arasında olmasını sağlamak için onları ayarlamaktır.

  Elektrik santrallerindeki büyük kazanlar için, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar, toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir orana sahiptir, bunlar dumanın daha yüksek sıcaklıkta olduğu bölgelerde düzenlenmelidir. Santrallerde termal dolaşımın verimliliğini artırmak için, buharın kademeli olarak f orjinal parametrelerinin iyileştirilmesi gerekir, buhar basıncının arttırılması, aşırı ısıtılmış buhar için karşılık gelen sıcaklık artışını gerektirir veya buharın türevinin büyük kademeli egzozunun nemi çok yüksek, bu da güvenliğini etkileyecek. Bu nedenle, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar içinden geçen buhar yüksek sıcaklıkta buhardır, ısı transfer performansları oldukça kötüdür, bu da süper ısıtıcıların ve tekrar ısıtıcıların tüp duvar sıcaklıklarının yüksek olduğunu belirler.

  Prensip

  • Kızdırıcı prensibi, buhar kazanı kazan borularına benzer.

  Yüksek sıcaklıktaki sıcak gazlar kızdırıcı borularını süpürür ve kızdırıcıyı ve gaz hızını terk eden çıkış gazı sıcaklığına bağlı olan buharın sıcaklığını yükseltir.

  Uygulama

  doymuş buharı ısıtmak için kullanın, buhar sıcaklığı 900 dereceye kadar çıkabilir.

  Enerji Üretimini Artırmak İçin Kızdırıcı Kapasitesinin Arttırılması

  Bize buhar kapasitesi, basınç, istenen sıcaklık vb. Gibi gerekli teknik verileri gönderin.

  farklılıklar

  tip Avantajları Dezavantajları Destek yöntemi
  Kolye tipi 1. yapısal destek onaylamak 1. Yoğunlaştırılmış buharla akış tıkanması 2. Altta biriken suyu temizlemek için yavaş bir şekilde yeniden başlatılması gerekir. yukarıdan destek
  Ters tipi 1. yoğunlaştırılmış buharın drenaj 1. Özellikle yüksek hızlı gaz akışında yapısal sağlamlık eksikliği Aşağıdan desteklenir
  Yatay tip

  1. Uygun drenaj

  2. İyi yapısal sağlamlık.

  1. Alevi doğrudan görmezler, bu nedenle çoğunlukla konvektif tiptedirler. Genellikle ana fırına paralel dikey gaz kanallarında desteklenir.

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  Diğer ürünler