Ana sayfa ÜrünlerKızdırıcı ve Isıtıcı

Güç İstasyonu İçin Boyalı Paslanmaz Çelik Yatay Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma Cihazı

Güç İstasyonu İçin Boyalı Paslanmaz Çelik Yatay Kızdırıcı ve Yeniden Isıtma Cihazı

  • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station
  • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station
  • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station
  • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station
 • Painted Stainless Steel Horizontal Superheater And Reheater For Power Station

  Ürün ayrıntıları:

  Menşe yeri: Çin
  Marka adı: HD Boiler
  Sertifika: ASME, SGS, ISO9001
  Model numarası: Kızdırıcı ve ısıtıcı

  Ödeme & teslimat koşulları:

  Min sipariş miktarı: 1 Set
  Ambalaj bilgileri: Ihracat için deniz layık Ambalaj
  Teslim süresi: 40 gün
  Şimdi başvurun
  Detaylı ürün tanımı
  Boiler Circulation Type: Natural Circulation Uygulama: Kazan bakımı, Kazan Borusu, Isıtma elemanı
  Malzeme: Çelik, ısıya dayanıklı çelik Kullanım: Endüstriyel, elektrik santrali, termik santral / istasyon kazanı
  Yakıt: Kömürlü Ürün adı: Kızdırıcı ve kazandaki yeniden ısıtıcı

  Isıtma sistemi olarak Kazan Kızdırıcı ve Isıtıcı

  Açıklama

  Santral kazanı için, aşırı ısınmış buhar parametresini iyileştirerek termik santralin termal ekonomisini arttırmanın önemli bir yoludur. Kızgın buhar parametrelerinin artışı metal malzemelerle sınırlıdır. Süper ısıtıcıların tasarımı, ısıtma yüzey borularının dış duvar sıcaklığının, çeliğin oksidasyon direncinin izin verilen sıcaklığından daha düşük olduğundan ve bu arada mekanik mukavemetinden emin olmalıdır. kazanlarda kullanılan metal malzemelerin geliştirilmesi ile ülkemizde pwoer kazan kazanları zaten genellikle yüksek basınç, yüksek sıcaklık (9.8MPa, 540 derece) ve süper yüksek basınç parametreleri (13.7 MPa, 540 ve 555 derece) uygulamaktadır ve subkritik basınç geliştirmiştir. parametreleri (16.7MPa, 540 ve 555 derece). Şimdi birçok kazan süperkritik basınç parametreleri (24.5MPa, 540-570 derece) uygular ve çok az ünite bile daha yüksek basınç ve sıcaklık parametreleri uygular.

  ayrıntılar

  Modern kazanlarda, süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısı emme tüketimi, çalışma sıvısı için toplam ısı emiliminin yarısından fazladır, bu nedenle süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların ısıtma yüzeyleri, kazanların toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir oranı oluşturur ve bunlar yerleştirilmelidir. Duman sıcaklığının daha yüksek olduğu alanlarda, çalışma koşulları tüm ısıtma yüzeyleri arasında en kötü olanıdır. Isıtma yüzeylerinin boru duvar sıcaklığı maks. izin verilen çelik sıcaklığı, bu nedenle makul düzenleme süper ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcıların bir dnd tasarımı ise kazan için ekonomi ve güvenilirlik için çok önemlidir. Tasarımları söz konusu olduğunda, kızdırıcı ve yeniden ısıtıcıların güvenliği ve güvenilirliği güvencesi temelinde, özellikle alaşımlı çelik kullanımını kurtarmak için metal tüketimini en iyi şekilde korumak çok önemlidir.

  Büyük güç istasyonlarındaki kazanlar için, aşırı ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılar gerekli parçalardır, büyük ölçüde kazanların güvenliğini ve ekonomisini etkilemişlerdir. Süper ısıtıcılar, ana buharı, surnatured sıcaklıktan nominal aşırı ısıtılmış sıcaklığa ısıtan ısıtma yüzeyleridir ve yeniden ısıtıcılar, buhar türbini yüksek basınçlı silindirden eksajı belirli bir sıcaklığa ısıtan ısıtma yüzeyleridir. Kömür tipleri değişir, çıkış sıcaklığının -10- + 5 derece nominal seviyede olduğundan emin olmak için onları ayarlamaktır.

  Enerji santrallerindeki büyük kazanlar, kızdırıcılar ve yeniden ısıtıcılar toplam ısıtma yüzeylerinde büyük bir orana sahiptir, dumanın daha yüksek sıcaklıkta olduğu alanlarda düzenlenmelidir. Güç istasyonlarındaki termal sirkülasyonun verimliliğini artırmak için, buharın kademeli olarak iyileştirilmesi için orijinal parametrelerin iyileştirilmesi gerekir, buhar basıncının artışı, aşırı ısınmış buhar için karşılık gelen sıcaklık artışını gerektirir veya buhar türbininin büyük kademeli egzozunun nemi güvenliğini etkileyecek kadar yüksek. Böylece, süper ısıtıcılar ve yeniden ısıtıcılardan akan buhar yüksek sıcaklık buharıdır, ısı transfer performansı oldukça kötüdür, bu da süper ısıtıcıların ve yeniden ısıtıcıların tüp duvar sıcaklıklarının yüksek olduğunu belirler.

  Prensip

  • Kızdırıcı prensibi buhar üreten kazan borularına benzer.

  Yüksek sıcaklıktaki sıcak gazlar, aşırı ısıtıcı tüpleri süpürür ve büyüklük, aşırı ısıtıcıdan çıkan gaz çıkış sıcaklığına ve gaz hızına bağlı olan buhar sıcaklığını yükseltir.

  Uygulama

  doymuş buharı ısıtmak için kullanın, buhar sıcaklığı 900 dereceye kadar olabilir.

  Aşırı Isıtıcı Kapasitesi, Güç Üretimini Artırmak için Yükseltmeler

  Buhar kapasitesi, basınç, gerekli sıcaklık vb.Gibi gerekli teknik verileri bize gönderin.

  farklılıklar

  tip Avantajları Dezavantajları Destek yöntemi
  Kolye tipi 1. sağlam yapısal destek 1. Yoğuşan buhar ile akış tıkanması 2. Altta biriken suyu temizlemek için yavaş yeniden başlatma gerekir. yukarıdan desteklenir
  Ters tipi 1. yoğunlaştırılmış buhar uygun drenaj 1. özellikle yüksek hızlı gaz akışında yapısal sertlik eksikliği Aşağıdan desteklenir
  Yatay tip

  1. Uygun drenaj

  2. İyi yapısal sertlik.

  1. Alevi doğrudan görmezler, bu nedenle çoğunlukla konvektif tiptedirler. Genellikle ana fırına paralel dikey gaz kanallarında desteklenir.

  İletişim bilgileri
  Zhangjiagang HuaDong Boiler Co., Ltd.

  İlgili kişi: Wendy

  Tel: +8618351692506

  Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)

  İLETİŞİM

  Adres: Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China

  Fabrika adres:Address: N0.1, Dongli Road, Donglai, Zhangjiagang City, Jiangsu Province, China